קרנות ופרויקטים מיוחדים

 עמותת מתנדבי הרצליה

 

עמותת מתנדבי הרצליה הוקמה בשנת 1994 על ידי הגברת זולאי פפו, שבזכות אישיותה ודבקותה במטרה ממלאת את תפקיד יו"ר העמותה מיום הקמתה. העמותה בראשה היא עומדת מנהלת את הכספים המגויסים על ידה ועל ידי צוות הלשכה. כספים אלו, הנתרמים על ידי תורמים מהארץ ומחו"ל, מיועדים לפרויקטים קהילתיים ולסיוע נקודתי בתחומים שונים של לקוחות המחלקה לשירותים חברתיים. פעילותה העיקרית היא בחלוקת סלי מזון ל-230 משפחות נצרכות מידי שבוע. העמותה מסייעת גם בתחומי חינוך ותרבות, איכות החיים והסביבה , שיקום , עזרה לקשישים נכים , הדרכה ותגמול מתנדבים , כמו כן בגיוס כספים למימון פעולות אלה. תפקיד העמותה הוא לכבד את רצונם של התורמים, לדווח להם ולשמור על קשר אמון איתם לאורך כל הדרך. העמותה עובדת בפיקוח מנהלת חשבונות מתנדבת וגזבר העמותה, והיא מוכרת כמלכ"ר (סעיף 46).

 

 

 

 "אתכם מכל הלב"

 

עמותת אתכם מכל הלב הוקמה בשנת 2003 בהרצליה, ע"י מר ז'אק דה טולדו במטרה לעזור למשפחות במצוקה כלכלית. העמותה נוסדה בעיר הרצליה, ובימים אלה פועלת גם ב-8 ערים נוספות. מודל העבודה הארצי נבנה בשיתוף פעולה עם לשכת המתנדבים, ומאז ועד היום, הנהלת הלשכה מתנדבת בעמותה, חברה בוועד, וכן משתתפת בישיבות העבודה.
הסיוע מתבטא בהפניה לסופרמרקט מקומי, שבו ניתנת זכות לרכוש מוצרי מזון בסך 1000 ₪ לחודש, למשך שנה שלמה. פרויקט זה מטרתו לתת מענה משמעותי למשפחות המטופלות במחלקת לשירותים חברתיים, כחלק מתכנית שיקום כוללנית הנבנית על ידי הצוות המקצועי. בין המשפחות הנעזרות בפרויקט ניתן למצוא משפחות ברוכות ילדים, אימהות חד הוריות, ומשפחות במשבר. העובדים הסוציאליים ממליצים על המשפחות הזקוקות לסיוע, ולשכת המתנדבים היא הגוף המקשר בין המחלקה לבין העמותה.
נציגי העמותה, יחד עם העובדים הסוציאליים, עורכים ביקורי בית אצל כל אחת מהמשפחות המועמדות לסיוע. ביקור זה והצטרפות המשפחה לפרויקט, מהווים שלב נוסף בתכנית הטיפולית שנבנתה על ידי הצוות המקצועי.

 


 קרן "מאיר בסתר" - סיוע בשכר דירה

קרן "מאיר בסתר" הוקמה בשנת 2008 על ידי קלי פוהורילס, מנהלת לשכת מתנדבים דאז, במטרה להשתתף באופן זמני בתשלום שכר דירה למשפחות במצוקה כלכלית. סיוע מסוג זה מיועד למשפחות עם ילדים צעירים, בהן ההורה/ים עובד/ים אך הכנסותיו/הם נמוכות. הסיוע נע בין 400-800 ₪ לחודש, במשך כ-4-6 חודשים.

 

 

 רופאי שיניים

פרויקט זה הוקם בשנת 1984 על ידי המחלקה לשירותים חברתיים בהרצליה על מנת לתת מענה לאוכלוסיות המחלקה בתחום רפואת השיניים. במסגרת פרויקט זה, כ-40 רופאי שיניים מעניקים בהתנדבות מגוון טיפולים ללקוחות מחלקת הרווחה (החל מעזרה ראשונה ועד לשיקום ושימור) במרפאותיהם הפרטיות. הטיפול ניתן ללא עלות פרט להשתתפות עצמית משתנה של הלקוח. בתכניות טיפוליות הדורשות עבודות מעבדה ופרוטטיקה, מחלקת הרווחה העירונית, בשיתוף לשכת המתנדבים המגייסת תרומות, מכסות את ההוצאות הכרוכות בטיפולים אלה.
אנו זקוקים לרופאי שיניים מתנדבים, וכן כאלה המומחים באורטודנטיה, פריודנטיה, וכירורגיה.

 

 

 'זינוק' לצעירות

פרויקט זינוק פועל מטעם המחלקה לשירותים חברתיים בעירית הרצליה למען קידום אישי ומקצועי של צעירות בנות העיר. הפרויקט מיועד לצעירות בגילאי 18-25, שנאלצות להתמודד עם מציאות חיים מורכבת ללא עורף משפחתי תומך. צעירות אלה מאופיינות במוטיבציה רבה לשיקום חייהן על אף הרקע האישי הקשה ממנו צמחו. המחלקה לשירותים חברתיים נעזרת בלשכת המתנדבים בגיוס תרומות ומלגות קיום והצטיידות עבור הצעירות.

 

 

 סיוע נקודתי

זוהי עזרה חד פעמית באמצעות תשלומים שונים המיועדת למשפחות שנקלעו לחובות. באמצעות ועדת חריגים מגיעות אלינו בקשות בתחומים שונים כגון השלמה למכשירים פארא-רפואיים, תשלומים שונים, מעונות ילדים ועוד.  

 


 


מעוניינים להצטרף למשפחת המתנדבים בהרצליה? צרו אתנו קשר לקביעת פגישת היכרות:
טל': 09-9542734/ 09-9544444
פקס: 09-9586932
כתובתנו: רחוב הנדיב 49 הרצליה.


צוות לשכת המתנדבים
:
מרטין חזן: מנהלת לשכת המתנדבים - Martine@herzliya.muni.il
לי רוטנברג: רכזת מתנדבים - Leemitnadvim@gmail.com
מזכירות הלשכה: ירדנה בר - Vol-Yardena@012.net.il 

עבור לתוכן העמוד
 כתובת הנהלת העירייה - רח' הנדיב 2, ת.ד 1, הרצליה 46100