קישור לדף הפייסבוק העירוני              תוכנית מתאר - המפגש הקרוב 

בחזרה לספסל הלימודים - גירסת הגיל השלישי

הוותיקים לומדים מקצועות דוגמת איכות הסביבה, מורשת, מדעים, אמנות ועוד
6/12/2017
בחזרה לספסל הלימודים - גירסת הגיל השלישי (הגדל)

 

עיריית הרצליה מרחיבה את מסגרת כיתת המבוגרים והשבוע נפתחו שתי כיתות כאלה בבתי הספר רמב"ם וברנר בעיר. זאת לאחר שבשנת הלימודים הקודמת נפתחה לראשונה בישראל כיתת מבוגרים בתוך בי"ס יסודי, עם פריצת הדרך של לב-טוב בהרצליה.

 

 

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוניבכיתות אלה המבוגרים משתתפים בשיעורים שמלמדים מורי בית הספר, במגוון מקצועות דוגמת איכות הסביבה, מורשת, מדעים, אמנות, "פלאי עולם" ועוד. בנוסף, במהלך השנה מגיעים מרצים אורחים להעביר מערכים בנושאים מיוחדים. הלימודים מתקיימים ביום קבוע במהלך השנה, וכוללים ארבע שעות לימוד ביום.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "זהו מיזם יפה ומרגש, שיוצר חיבור בין תלמידים לבני הגיל השלישי בעיר, ומאפשר לאלה שסיימו מזמן את הלימודים לחזור וליהנות מאוצרות הידע וההעשרה שבית הספר מעניק, כי אף פעם לא מאוחר ללמוד".

במסגרת הפרויקט, המבוגרים גם משתלבים בחיי היום-יום של בית הספר, משתתפים בטקסים, בטיולים ובאירועים מיוחדים שמתקיימים בבית הספר. בנוסף, כל אחד מהתלמידים המבוגרים תורם מזמנו כשעתיים בשבוע לטובת סיוע לתלמידים ולצוות בית הספר. בין השאר הם מסייעים בעבודות גינון וחקלאות, ליווי תלמידים ועזרה לימודית, השתתפות בפעילויות גני הילדים ועוד.

סגנית ראש העיר, הממונה על החינוך איה פרישקולניק אמרה "אני מברכת על התרחבותו של הפרויקט, שמביא לביטוי את שיתוף הפעולה בין בתי הספר והקהילה. התרגשתי לשמוע מ'התלמידים המבוגרים' כיצד הפעילות מחזירה אותם למחוזות הילדות והנעורים".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר "זוהי פעילות עירונית מבורכת שמקרבת את הקהילה לבית הספר ויוצרת שיתופי פעולה וקירבה בין האזרחים הוותיקים תושבי העיר לבין תלמידי בית הספר".


 

בתמונה: ראש העיר משה פדלון וסגנית ראש העיר איה פרישקולניק עם כיתת המבוגרים בבי"ס רמב"ם.
צילום: עיריית הרצליה

  

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525