חלוקת מזון 2021

משרד הפנים ועיריית הרצליה:
מבצע חלוקת כרטיסי מזון לאוכלוסיות זכאיות שנפגעו כלכלית במשבר הקורונה יוצא לדרך

תושבות ותושבים יקרים,

משרד הפנים, בשיתוף עיריית הרצליה, יעניק סיוע לאוכלוסיות זכאיות ברכישת מזון ומוצרים חיוניים, באופן מכובד באמצעות כרטיסים נטענים אשר יחולקו ע"י עמותת "פיתחון לב". הכרטיסים הנטענים יוענקו למשפחות הזכאיות, בהתאם להנחיות ולאמות המידה שנקבעו ואשר מפורסמות באתר האינטרנט של משרד הפנים. 

באמות המידה שעליהן חתם שר הפנים, נקבע כי הסיוע יוענק למקבלי הנחה בארנונה,  על פי מבחן הכנסה, הזכאים להנחה בשיעור של מעל 70%, ולאזרחים ותיקים המקבלים גימלת הבטחת הכנסה, בכפוף לנתונים הקיימים במחלקות הגביה ברשויות המקומיות. כל אלה יהיו זכאים לכרטיסים הנטענים ללא צורך בהגשת בקשה. הכרטיסים ישלחו ע"י עמותת "פתחון לב" באמצעות שליח לכתובת המופיעה ברישומי הארנונה. 

בנוסף, תושבים הרשומים בתעודת הזהות בהרצליה, גם אם אינם רשומים כמשלמים בארנונה, או תושבים המקבלים הנחה אחרת רשאים להגיש בקשה לצורך בחינת זכאותם על סמך התנאים הרשומים באמות המידה. הבקשה תיבחן ע"י העירייה, בפיקוח משרד הפנים. מי שיימצא זכאי בכפוף למבחן ההכנסה שנקבע, יקבל את הכרטיסים רטרואקטיבית במקרה שיאחר את מועד חלוקתם, ובלבד שבקשתו תוגש לא יאוחר מהיום שייקבע ע"י משרד הפנים.

הכרטיסים הנטענים יחולקו בשלוש פעימות, בשלושת החודשים הקרובים. שווי כרטיס אחד לזכאי (בעל/ת משק בית ובת/בן זוגו/ה) הוא כ- 300 שקלים. שווי כרטיס אחד לכל נפש נוספת במשק הבית על פי מבחני הכנסה הוא כ- 225 שקלים. שווי הכרטיס יהיה זהה בכל הפעימות, אך הדבר נתון לשינויים וכפוף למגבלת תקציב. מקסימום גובה הכרטיסים הנטענים למשק בית בכל אחת מהפעימות יעמוד על 2,400 שקלים.


מי זכאים לסיוע?

1. זכאים לכרטיס נטען ללא צורך בהגשת בקשה:
א. תושבים המקבלים הנחה לפי מבחן הכנסה של -70% ומעלה בתשלום הארנונה בשנת 2020 או 2021
ב. תושבים המקבלים הנחה של 100% עד 100 מ"ר בשל זכאותם לקצבת אזרח ותיק בתוספת הבטחת הכנסה בשנים 2020 או 2021 
לתשומת ליבכם, הכרטיס יישלח ע"י עמותת "פתחון לב" באמצעות שליח לכתובת המופיעה ברישומי הארנונה, באופן אוטומטי וללא צורך בהגשת בקשה.

2. תושבות ותושבים אשר לא נכללים בסעיף 1 רשאים להגיש בקשה לצורך בחינת הזכאות לתווי מזון על סמך התנאים הרשומים בטופס בקשה ועל סמך טבלת ההכנסה הקבועה בתקנות. 
 
3. אזרחיות ואזרחים שלא רשומים במרשם האוכלוסין כתושבי הרצליה מתבקשים להגיש את הבקשה ישירות למשרד הפנים.


המלצות לשימוש נבון בכרטיס הנטען 
אנחנו רוצים לעזור לכם להמשיך לשמור על בריאותכם גם בתקופת הקורונה ולתת לכם מספר המלצות תזונתיות לקנייה חכמה ובריאה יותר.
תזונה בריאה תורמת לשיפור הבריאות שלנו, מחזקת את הגוף ומרחיקה מחלות. עדיף בישול ביתי על פני הזמנת מזון מוכן, נבחר מזונות גולמיים עם מידת עיבוד מינימלית, נימנע ממזון אולטרה-מעובד, מוכן וארוז מראש.
לא רק שעלות המזון נמוכה יותר, גם נחסכות הוצאות רבות של אובדן ימי עבודה ועלויות התרופות והטיפולים הרפואיים שלנו או של בני המשפחה האחרים.

נעדיף לקנות ולהשתמש - בשביל הבריאות שלנו!  
ירקות ופירות טריים מכל הסוגים, עם הקליפה, דגנים גולמיים ולחם (עדיף מלאים), קטניות, אגוזים למיניהם לא ממולחים, טחינה, שמן זית, חלב ומוצריו ותחליפים ללא המתקה (ללא תוספת סוכר), דגים, עופות וביצים (גולמיים), דבש, מלח מועשר ביוד, תבלינים טבעיים.

נימנע או נמעיט: 
מוצרים המסומנים בסמל אדום, מוצרי מזון אולטרה-מעובדים ארוזים מראש, מוצרי מזון מהיר כגון מנה חמה, בשר מעובד כגון פסטרמות, נקניקים, חטיפים וממתקים, שתיה מתוקה וממותקת, משקאות אלכוהוליים (לא ניתן לרכוש בתווי מזון), חלב ממותק, מוצריו ותחליפים ממותקים.

*מתוך המלצות תזונתיות של משרד הבריאות 2019 והמדריך לביטחון תזונתי בעיר יולי 2020 של משרד הבריאות
לידיעתכם: לא ניתן לרכוש מוצרי טבק, מוצרי חשמל ואלכוהול באמצעות הכרטיסים הנטענים.
למידע נוסף לגבי תזונה נבונה ואורח חיים בריא ניתן לפנות לצוות המקצועי במחלקת הבריאות העירונית בימים א'-ה' בין השעות 09:00-15:00 בטלפון: 099705206 או במייל
Adih@herzliya.muni.il | Hadasl@herzliya.muni.il 


ניתן לשלוח בקשה עד ה-16 במאי | למידע נוסף ולמילוי הטופס המקוון