הכוונה משפטית 

מינהל נשים פועל לקידום שוויון זכויות והזדמנויות לנשים באמצעות מתן סיוע למימוש זכויות המוקנות להן בחוק. לשם כך מעמיד המינהל שרות הכוונה משפטית לנשים תושבות העיר. ההכוונה לייעוץ המשפטי ניתנת ללא תשלום וללא כל התחייבות בדרכים אלו:

סיוע משפטי במשרד המשפטים בנושאים אזרחיים, דיני משפחה - גירושין, אלימות במשפחה וירושה, דיני עבודה, זכויות בביטוח הלאומי, זכויות דיור, סיוע בהסדרת חובות,.
הסיוע המשפטי ניתן בהתאם למבחן זכאות כלכלית.

הכוונה וסיוע באמצעות הקליניקה לסיוע קהילתי בבית הספר למשפטים במרכז הבינתחומי הרצליה בניהולה של עו"ד נטע נדיב. הסיוע ניתן בין היתר בנושאים אלה: דיני עבודה, הוצאה לפועל, פשיטת רגל, סכסוכי שכנים, צרכנות, תביעות קטנות, דיור, דיני עבודה, צוואות ואפוטרופסות. השירות ניתן רק לנשים שאינן זכאיות לסיוע במשרד המשפטים ועל פי שיקול דעתה של הקליניקה והמינהל. השירות ניתן בימי שלישי.

הכוונה משפטית בסוגיות של נפגעות עבירה בעבירות מין ואלימות. במסגרת השירות ניתן ייעוץ טלפוני או פרונטלי בסוגיות הבאות: מעקב אחר תלונות במשטרה, הסבר על זכויות נפגע עבירה קטין/קטינה בבימ"ש לנוער, הסבר על זכויות נפגעות עבירה בהליך פלילי על פי חוק זכויות נפגעי עבירה.

ההכוונה ניתנת כיום על ידי עו"ד רותי אלדר מתנדבת, בימי שני אחה"צ.

לקביעת פגישה או בירור לכל אחד מהשירותים האלו יש להתקשר למזכירות מינהל נשים טלפון - 09-9549444


הכוונה כלכלית

מינהל נשים מעניק הכוונה כלכלית לנשים אשר רוצות להתנהל בצורה מיטיבה יותר עבורן במצבי חיים שונים.

ההכוונה מאפשרת לנשים ללמוד התנהלות כלכלית של המשפחה, התנהלות כלכלית של העסק, התנהלות כלכלית שלהן עצמאית, וכן הכוונה הכוונה בנושאים ספציפיים כמו עסקאות נדל"ן, קבלת משכנתא.

השירות ניתן ללא תשלום על ידי רות קרלמן, מתנדבת המנהל, שניהלה בעבר סניפי בנק ובעלת רקע בנקאי עשיר.

 לקבלת השירות יש לתאם עם מזכירות מינהל נשים בטלפון 09-95494444


הדרכה הורית

הורות היא אחד התפקידים המורכבים ביותר. במצבי משבר ההורים מתמודדים עם אתגרים נוספים. מינהל נשים מעניק שירות הדרכת הורים לילדים ומתבגרים, כאשר הדגש ביחסים בין ההורים לילדים הינו על פי התיאוריה האדלריאנית הדוגלת בתפיסה "שהכל יכול להיות גם אחרת"

השירות ניתן ללא תשלום על ידי המתנדבת ליאורה מרום בעלת הסמכה ממכון אדלר.

השירות ניתן על פי מבחן הכנסה ואישור של ראשת מינהל נשים

לקבלת השירות יש לפנות מזכירות מינהל נשים בטלפון 09-95494444


פרויקט אם לאם

אם לאם הוא פרויקט ארצי שהוקם ב-1999. מטרת הפרויקט להעניק תמיכה רגשית לאימהות בשנה הראשונה אחרי לידה. הנשים, אשר מספקות תמיכה הינן אימהות מתנדבות מהקהילה, שעוברות הכשרה ומקבלות הדרכה מנשות מקצוע בתחומי התפתחות הילד ובעבודה סוציאלית. עקרונות היסוד של הפרויקט מבוססים על ספרות רחבה המראה שאימהות המקבלות תמיכה טובה נהנות יותר מהורוּת, מרגישות יותר טוב עם עצמן, נוטות פחות לחרדה ודיכאון ויותר רגישות לצרכי תינוקן.


הפעילות הינה שיתוף פעולה של מינהל נשים מחלקת הבריאות, האגף לשירותים חברתיים
מנהלת הפרויקט הארצי: פרופ' מרשה קייטס
רכזות: מרים שריקי, ונעמי טסלר, יהודית לוי ועליסה זילברמן.
הפרויקט מנוהל על ידי האוניברסיטה העברית וממומן על ידי קרן הריס, שיקגו.

תפקידה העיקרי של המתנדבת הוא לשמש כעזר לאם בהתמודדות מול האתגרים שהאימהות מביאה עמה וכן לעזור לה לפתח מיומנויות כאם. כמו כן, תפקיד המתנדבת הוא לבנות מערכת יחסים תומכת עם ה"אם שלה", להכיר בכוחות הפנימיים שלה ולחזק אותם. בדרך זו אנו מקוות לחזק את בטחונה העצמי של האם ואת תחושת המסוגלות שלה וכן לעזור לה להעריך את מקומה החשוב בהתפתחות תינוקה.

 

מי יכולה להשתתף:

כל אישה בהריון או עם תינוק עד גיל שנה (לא בהכרח נשים אחרי לידה ראשונה) יכולה להצטרף לפרויקט ולקבל את שירותיו, ללא עלות.


מי יכולה להתנדב:

המתנדבות צריכות להיות אימהות בעצמן, והן תעבורנה קורס הכשרה בן 10 שעות.

המתנדבות מתחייבות להתנדב שעתיים בשבוע לצורך ביקורי בית ושעתיים נוספות בחודש עבור הדרכה רפלקטיבית קבוצתית.

נשים המעוניינות לקבל השרות או נשים המעוניינות להתנדב בפרויקט מוזמנות לפנות:

מינהל נשים - 09-95494444 / אביב ליבוביץ' - 054-4258291 / ברוריה מירון - 052-54211110


כמו כן ניתן לקבל מידע נוסף בטלפון: 02- 5881107

או דרך דוא"ל emlemmomtomom@gmail.com

אתר אינטרנט: emlem.co.il פייסבוק: אם לאם ירושלים


מועדוני נשים

בהרצליה פועלים מספר מועדוני נשים המקיימים פעילות להעצמת נשים. המועדונים הוקמו על ידי התארגנות מקומית של נשים בתמיכת היחידה לעבודה קהילתית באגף לשירותים חברתיים והמתנ"סים במטרה לסייע להן לחזק קהילתיות בשכונות, לחזק מנהיגות נשית קהילתית ולאפשר העשרה של נשים אלו באמצעות מפגשים והרצאות. ב-20 השנים אחרונות מינהל נשים הצטרף ליוזמה ומסייע בתקצוב עירוני להרצאות, סדנאות וחיזוק קולן של הנשים.

להצטרפות למועדון בסביבת המגורים שלך צרי קשר מזכירות מינהל נשים 09-95494444

או ליחידה לשירותים קהילתיים טלפון 09-9705271


פורום נשים עצמאיות בעסקים

עצמאית? - מחפשת להרחיב את רשת הקשרים? להגיע למקומות חדשים? ליצור שיתופי פעולה ולפגוש עוד עובדות עצמאיות כמוך המתמודדות אף הן עם אתגרי העצמאות?

מינהל נשים בעירית הרצליה יזם שיתוף פעולה עם עמותת "עסקית פלוס" הפועלת במגוון מישורים, על מנת להוות מסגרת תומכת עבור נשים יזמיות ועצמאיות בפריצת דרכן לעבר הצלחה כלכלית והגשמה עצמית ועסקית. פעילויות הפרויקט השונות והמגוונות מקנות ליזמיות כלים במגוון מישורים- כלכלי, ניהולי, שיווקי ותפעולי, מתוך אמונה שנטוורקינג הוא גישה לחיים ודרך שיווק אפקטיבית, כשהיא נעשית בטבעיות ומתוך אהבה לעסק שלך. לשם כך הקמנו את פרויקט "עסקית פלוס הרצליה" המקיים מפגשי נטוורקינג ותוכן, במפגשים אלו תקבלי:

* כלים מעשיים לאתגרים עימם את מתמודדת

* מרחב ללמידה, שיתוף, התנסות, התלבטות וקבלת עצה טובה

* קבוצה נשית תומכת, מעצימה, מעוררת השראה ומניעה לפעולה

עד לסיום תקופת הקורונה מתקיימים המפגשים בפורמט וירטואלי אחת לשבועיים.

מנחת הקבוצה - הדס צימרמן - עוסקת בייעוץ לעסקים ולארגונים חברתיים בדגש על אסטרטגיה ושיווק, מלווה בייעוץ פרטני, מנחת סדנאות ומרצה. בנוסף מנחת קבוצות ומנחה פרטני לבני הגיל השלישי מוסמכת מכון אדלר.

עלות כל מפגש בימי הקורונה - 30 ₪.

בימי שגרה המפגשים מתקיימים בבית קינן. עלות מפגש 50 ש"ח

תושבות הרצליה זוכות להטבה ייחודית - מפגש ראשון ללא עלות והטבה ברכישת כרטיסיה של 5+2

להרשמה ותשלום 

פרטים נוספים תוכלי לפנות מינהל נשים 09-95494444 או למנחת הקבוצה הדס - 054-8884850


אימהות ובנות מצווה

שנת בת המצווה היא שנה מיוחדת ומרגשת עבור הנערות והאימהות.

הנערות נעות בין ילדות ובגרות וזו הזדמנות לשיח ולחוויות משותפות ומשמעותיות בין האם ובתה. מערכת היחסים בין האם ובתה היא המערכת המרכזית בחייהן של נשים ושיפור הקשר עשוי לתרום רבות לשיפור איכות החיים של הבת. גיל ההתבגרות, המלווה בשינויים גופניים ונפשיים, נחשב לאחת התקופות המורכבות בחיים בכלל, ובחיי הנשים בפרט. בתקופה זו נודעת חשיבות רבה למערכת היחסים בין האם לבין ביתה המתבגרת וזו משפיעה על כל תהליך גיבוש הזהות הנשית.

מינהל נשים בשיתוף סניף ויצו הרצליה מציע סדנה ייחודית לבנות מצווה ולאימהותיהן אשר מאפשרת להן חיבור ל"שושלת הנשית" במשפחתן וחשיפתן לעוצמתן של נשים. המפגשים מתמקדים בנושאים שונים ביניהם: תקשורת והתמודדות עם קונפליקטים, דימוי גוף ודימוי עצמי ומסוגלות, העצמה נשית וחברות. מפגש אחד יוקדש ליחסי אבות ובנות.

הקבוצה, כבעלת מכנה משותף סביב תקופת ההתבגרות, מספקת מקום ייחודי ושונה לאימהות ובנותיהן ומאפשרת למשתתפות לחלוק רגשות ומחשבות באווירה של שיח פתוח וחוויה משותפת. התכנים מועברים בצורה חווייתית ומעודדים המשך עשייה בבית. 

הסדנה מייצרת שיח באווירה תומכת ובפיקוח מקצועי.
אוכלוסיית היעד: בנות מצווה ואימהותיהן.
מספר נשים בקבוצה: 10 מספר נערות בקבוצה: 10
הפעילות מתקיימת בסניף ויצו הרצליה, רח' ראש פינה 12 הרצליה.

פרטים נוספים ניתן לפנות מינהל נשים 09-95494444
הטלפון להרשמה: סניף ויצו הרצליה: 09-9540152 רחל שחר 052-8432830


הרצאות

יום א', 10.5.20 התקיימה הרצאה ב-zoom  עם חנה בית הלחמי, מומחית למגדר, שיווק ואסטרטגיה על סגר, מגדר והיום שאחרי

במסגרת הרצאה דנו למה נשים נדבקות פחות בקורונה?
ומה הקשר בין זה לבין הדרת נשים מהמרחב הציבורי?
ומה הדינמיקה המגדרית של ניהול המשבר? והשלכותיה על היציאה ממנו?

הרצאה כללה סקירה מעניינת ומאתגרת על היבטים מיקרו מאקרו מגדרית בתקופת קורונה, הזדמנויות מול סיכונים, רקע, ניתוח מגדרי של התקופה וקצת טיפים לניהול היציאה מהמשבר, כמו גם הכוונה הקשורה לעלייה בשיעור האלימות במשפחה ובקשיים שחוות נשים מבחינה תעסוקתית, כלכלית או אישית בתקופה זו. .