אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

"רפואה תכל'ס" - נושא ההרצאה: "רגע לפני שהנורה נדלקת"

 ""

 

"בית קינן" מתכבד להזמינכם להרצאה נוספת במסגרת סדרת ההרצאות "רפואה תכל'ס".

נושא ההרצאה: "רגע לפני שהנורה נדלקת"

מרצה: פרופ' נדיר ארבר - מומחה לרפואה פנימית וגסטרואנטרולוגיה. מנהל המרכז המשולב לאבחון ומניעת סרטן במרכז הרפואי איכילוב בתל-אביב

 

רקע על ההרצאה:

בפתח האלף השלישי, הפכה מחלת הסרטן להיות גורם התמותה מספר אחד בעולם, אף יותר ממחלות לב. על-פי נתוני האגודה למלחמה בסרטן, חיים כיום בישראל כ-200,000 חולי סרטן הנמצאים בטיפול או במעקב.

נתוני רישום הסרטן הלאומי במשרד הבריאות, מראים כי מידי שנה נוספים כ-23,500 חולי סרטן חדשים בארץ.

כיום ברור כי מחלת הסרטן איננה מחלה אחת, אלא קבוצת מחלות המורכבות מכ-150 סוגים שונים, הנבדלים ביניהם באיבר בו מתפתח הגידול, סוג התאים מהם הוא מתפתח ותהליכים ביולוגיים שונים. המחלה מתבטאת ביצירה לא מבוקרת של תאים שלהם יכולת להתפשט אל מעבר לאיבר בו הם נוצרו ובתוך שכך לפגוע בתפקוד האיבר המקורי או כל איבר אחר אליו נשלחות גרורות. בין אם הסרטן הוא תולדה של גנטיקה, שינויים ביולוגיים, אורח חיים, השפעה סביבתית או שילוב של כמה מהם, אין עוררין על כך שגילוי מוקדם של סרטן, על סוגיו השונים, מוריד את אחוזי התמותה עד 90%, מעלה את יכולת ההשפעה של הטיפולים הקיימים ומשפר את איכות החיים של החולים.

 

איך זה שאנחנו מפחדים יותר מהידיעה שמשהו בגוף שלנו לא תקין מאשר מהמחלה עצמה? ואיך אפשר להעביר את הגוף שלנו טסט כפי שמעבירים את הרכב בכל שנה?

חשוב תמיד לזכור, אם נתעלם זה לא יעלם - ניתן למנוע את מחלת הסרטן!

 

רקע על המרצה:

פרופ' נדיר ארבר הוא פרופסור מן המניין לרפואה וגסטרואנטרולוגיה. הוא עומד בראש הקתדרה לחקר הסרטן ע"ש יחיאל והלן ליבר באוניברסיטת תל אביב בביה"ס לרפואה, ובמרכז הרפואי איכילוב בתל אביב.

פרופ' ארבר משמש כמנהל המרכז המשולב למניעת סרטן במרכז הרפואי איכילוב בתל אביב. כמו כן, הוא עומד בראש וועדת המענקים של בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב. פרופ' ארבר, מומחה בעל שם בתחום הגילוי המוקדם והמניעה, מכהן כחוקר ראשי של מספר ניסויים קליניים בינלאומיים בתחום הגילוי המוקדם, המניעה והטיפול בממאירויות של מערכת העיכול בכלל וסרטן המעי הגס בפרט, ומאחוריו למעלה מ – 320 פרסומים מדעיים.

 

ההרצאה תתקיים ביום שני, 17.07.2017 בשעה 20:00  בחצר "בית קינן", רחוב נתן אלתרמן 51, הרצליה.

ההרצאה פתוחה לקהל הרחב אך מותנית ברישום בקישור הבא- https://goo.gl/eLrstj

 

נשמח לראותכם!

 


תאריך 17/07/2017 20:00
כתובת רחוב נתן אלתרמן 51, הרצליה
מיקום בית קינן - בית טבע, סביבה וקהילה
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525