אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

"בית קינן" מציג: סדרת ההרצאות "מסביב לעולם": "הפנינות הבלתי מוכרות של מרכז אסיה - טג'יקיסטאן וקירגיזסטאן"

 ""

 

"בית קינן" מתכבד להזמינכם להרצאה מרתקת במסגרת סדרת ההרצאות "מסביב לעולם בבית קינן".

והפעם, הרצאתו של גיל סדגת - אגרונום, מדריך טיולים ומוביל מסעות שאהבתו לתרבויות נוודים הובילה אותו בשנים האחרונות לחיפוש אחר היכרות קרובה עם אוכלוסיות מסורתיות במרכז אסיה.

נושא ההרצאה: "הפנינות הבלתי מוכרות של מרכז אסיה - טג'יקיסטאן וקירגיזסטאן"

רקע ההרצאה:

בהרצאה נלך בעקבות העמים והאנשים המאכלסים את שתי המדינות ההרריות והמרתקות של מרכז אסיה. במהלך הערב, יתואר הסיפור שמלווה את הארצות הללו, אשר במשך מאות שנים שימשו כציר מקשר בין תרבויות המזרח הרחוק לתרבויות הקלאסיות של אירופה על טוואי דרך המשי. נלמד על התהוות התמהיל האתני המיוחד כל כך באזור, כשקבוצות מיעוטים נולדות מתוך האימפריות הגדולות ששלטו במרחב. נספר על השפעת הדתות שמעצבות את הנוף האנושי ואת המאמץ של מעצמות העולם החדש לדריסת רגל בחלקת האלוהים המופלאה זאת.

טג'יקיסטן, הצנועה אך המרתקת, תישקף עבורנו מבעד לעיניי המקומיים ונופי רמת הפמיר הצחיחה. נפגוש ונשמע על אחת מנקודות ההתיישבות הנידחות העולם, על כפרים עשויים לבני בוץ, נהרות שופעים, חקלאות מסורתית ונכיר את העם הכי נחמד שיש.

קירגיזסטן, הירוקה והפראית, תפרוס עבורנו את סיפור חיי הרועים ואת מקור הקונפליקט בין צורות החיים המקבילות של הנוודות באזורי הספר, אל מול החיים ביישובי הקבע וערי המסחר הגדולות. ברקע ילוו אותנו נופי מדבריות גבוהים, הרים מושלגים וכרי דשא אינסופיים. ניסע על דרכים מרוצפות שרידי ממלכות עתיקות שנחקקו ברשמיו של מרקו פולו, נפגוש שיירות גמלים ושווקים ססגוניים, רעיונות וסחורות, כשכולם מסודרים לאורכו של המסע בתצרף ייחודי שרק היבשת המגוונת ביותר

על המרצה:

גיל סדגת, עירוני שמכור לריח של אדמה ולטבע של ארץ ישראל. בוגר האוניברסיטה העברית וחקלאי בהתהוות שמתמחה במטעים ובגידול פירות. אחרי שחצה את יבשת אסיה על דרך המשי בגיל צעיר והתאהב בתרבויות המרכז אסייתיות ובסין, הקים לעצמו בית נוודים קירגיזי בלב פרדס בפאתי העיר. גולנצ'יק לשעבר שמעדיף לטייל ברגל ושאהבתו לאדם הובילה אותו בשנים האחרונות לחיפוש אחר מפגש מעמיק עם בני העמים הטורקו-נורמאדים במרחב התפר של הרפובליקות של ברית המועצות לשעבר עם העולם המוסלמי. מרצה לתרמילאים שכותב על מסעות בעולם אך תמיד מתגעגע לפסוע בשבילי הנגב.

 

ההרצאה תתקיים ביום שני, 28.08.2017 בשעה 20:30 בחצר "בית קינן", רחוב נתן אלתרמן 51, הרצליה.

ההרצאה פתוחה לקהל הרחב אך מותנית ברישום בקישור הבא- https://goo.gl/u4FbX2

 

נשמח לראותכם!


תאריך 28/08/2017 20:30
כתובת רחוב נתן אלתרמן 51, הרצליה
מיקום בית קינן - בית טבע, סביבה וקהילה
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525