אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני              תוכנית מתאר - המפגש הקרוב 

הרצאה בנושא: "מאישום ברצח שלא היה לדוקטורט בהנחיית חתן פרס נובל"

 

 ""

 

"בית קינן" מתכבד להזמינכם להרצאה מרתקת בנושא : "מאישום ברצח של היה לדוקטורט בהנחיית חתן פרס נובל".

את ההרצאה יעביר ד"ר יוסף זהר - חוקר ומרצה למשפט פלילי ופעיל במאבק להפחתת מעמד ההודאה. ד"ר זהר הוא הדוקטורנט האחרון של פרופ' ישראל אומן, חתן פרס נובל לכלכלה. בתום חמש שנות מאבק על חפותו, זוכה יוסף זיכוי מלא פה אחד מאישום ברצח שלא היה.

רקע על ההרצאה:

כיצד יתכן שבמדינת ישראל מוגש כתב אישום ברצח שלא היה?

מה עבר על יוסף ועל משפחתו במשך המעצר?

מה ניתן וצריך לעשות כדי למנוע הישנות של מקרים כאלו?

באפריל 2002 נפטר אביו של יוסף, משה זהר, ממחלת ניוון שרירים. כשנה לאחר מכן, בעודו מאכיל את בתו התינוקת, נכנסו לביתו שוטרים ועצרו אותו בחשד לכך שרצח את אביו. יוסף לקח עמו למעצר את ספרו של הפילוסוף היהודי עמנואל לוינס, "תשע קריאות תלמודיות", שהיה מונח בצד מיטתו.

הספר שלא הצליח לקרוא בבית נפתח בפניו במעצר ובעזרתו הבין טוב יותר את הסיטואציה אליה נקלע. מלא הכרת תודה החל לכתוב ללוינס מכתבים מבלי שידע כי הוא כבר אינו בין החיים.

כמעט חמש שנים לקח ליוסף להוכיח את חפותו, עד שזוכה זיכוי מלא פה אחד. לאחר כארבע שנים נוספות משרד המשפטים ומשטרת ישראל פיצו את יוסף ואשתו על הנזק שגרמו להם.

הטלטלה שעבר, גרמה ליוסף להצטרף למאבק לתיקון החוק ולחזור לספסל הלימודים על מנת לחקור את מערכת המשפט וכדי לרתום את האקדמיה לשיח הציבורי בנושא.

זהו סיפור אישי מטלטל, מרתק, מרגש ומעורר השראה על אופטימיות, כוח רצון ודבקות במטרה, המגולל את אשר חוו יוסף ומשפחתו, החל מרגע המעצר הפתאומי ועד לזיכוי המיוחל, המאבק לתיקון החוק ואישור הדוקטורט, המעניק כלים וערכים משמעותיים של אמונה בטוב כנגד כל הסיכויים.

בהרצאה משולבים קטעי חקירה ותקשורת מזמן אמת, ואנקדוטות משעשעות מתקופת המעצר.

 

בהרצאתו משתף גיא בהתמודדות עם הרגעים הקשים, ההתגברות על המכשולים ובניסיון העשיר שרכש באימון וליווי אנשים שנקודת הפתיחה שלהם בדרך אל המטרה נראית בלתי אפשרית.

הרצאה שמעניקה השראה להתמודדות עם משברים, נחישות, מצוינות, הצבת מטרות והגשמת חלומות.

 

רקע על המרצה-

ד"ר יוסף זהר הוא חוקר ומרצה למשפט פלילי ופעיל במאבק להפחתת מעמד ההודאה, הדוקטורנט האחרון של פרופ' ישראל אומן, חתן פרס נובל בכלכלה לשנת 2005. בעבר שימש יועץ ליזמים ומנהל כספים בחברות הזנק. את מחקרו לתואר שלישי הנחו הפרופסורים ישראל אומן, אורן גזל-אייל ואלון הראל.

ספרו 'הקבצן השביעי', מבוסס על יומן אותנטי שנכתב בתאי המעצר של אבו כביר המביא אל הקורא הכרות עם בני האדם המאכלסים אותו, שלחלקם שמורה בליבו של יוסף פינה חמה. ליומן האותנטי מצורפים קטעים נוספים הנותנים את ההקשר הרחב של הסיפור וכן את הרציונל להתגייסותו של יוסף למאבק ציבורי להפחתת מעמד ההודאה כראיה מרשיעה.

 

ההרצאה תתקיים ביום חמישי, 07.09.2017 בשעה 20:00 בחצר "בית קינן", רחוב נתן אלתרמן 51, הרצליה.

ההרצאה פתוחה לקהל הרחב אך מותנית ברישום בקישור הבא- https://goo.gl/SCmkWb

 

נשמח לראותכם!

  

 


תאריך 10/09/2017 20:00
כתובת רחוב נתן אלתרמן 51, הרצליה
מיקום בית קינן - בית טבע, סביבה וקהילה
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525