אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני              תוכנית מתאר - המפגש הקרוב 

"ערב שירי הלהקות הצבאיות" - ערב נוסטלגי ומרגש לכל חובבי הזמר העברי!

 

 

"בית קינן" מתכבד להזמינכם לאירוע מוזיקלי לכבוד השנה העברית החדשה: ערב שירי הלהקות הצבאיות -  "אם ברובים כבר לא היה צורך, היינו שרים אז הללויה..." (יאיר רוזבנלום). מיטב השירים של הלהקות הצבאיות שהטביעו את חותמם על הזמר העברי ופס הקול של המדינה. ערב נוסטלגי ומרגש לכל חובבי הזמר העברי!

מנחה: יהודה גרינבוים – מוסיקאי ומנחה ערבי שירה בציבור. מנהל הקונסרבטוריון העירוני הרצליה.

רקע על האירוע:

הלהקות הצבאיות הראשונות הוקמו עוד לפני קום המדינה וצה"ל, במטרה לבדר ולהרים את המורל בקרב חיילי הפלמ"ח ופלוגות החי"ש (הצ'יזבטרון, החישטרון). עם קום המדינה וצה"ל הוקמו עוד ועוד להקות שייצגו את החילות והפיקודים השונים בצה"ל. הלהקות הצבאיות ליוו את החיילים בבסיסים ובחזית, בכל עת ובכל ממצב, בימי רגיעה כמו בימי מלחמה.

טובי הפזמונאים והמלחינים כתבו ללהקות הצבאיות והטביעו את חותמם על הזמר הישראלי.

שירי הלהקות הפכו לשלאגרים העומדים במבחן הזמן מזה עשרות בשנים ועדיין לא נס ליחם. השירים זכו להיכנס לפנתאון הקלאסיקות בזמר העברי. כיום, חוזרים ומושרים בקרב הציבור הרחב בערגה ובגעגועים לנוסטלגיה של תקופת הלהקות הצבאיות.

מיטב אמני ישראל צמחו בלהקות הצבאיות והפכו למובילים בתרבות ובבידור הישראלי. רבים מהם נושאים עמם זיכרונות, סיפורים ואנקדוטות משעשעות מימי הלהקה הצבאית, החל מבחינת הקבלה/אי הקבלה ללהקה ועד שיר סולו בלהקה – קיבלו או לא קיבלו...

בין חזרה להופעה, באוטובוס הלהקה ובשגרת החיים בבסיס הצבאי, התפתח הווי מיוחד בחיי הלהקה שכלל קנוניות ותככים, סיפורים ואגדות שהיו חלק בלתי נפרד מהלהקה, ואף הונצחו בסרט "הלהקה".

בערב שירי הלהקות בצבאיות, נשיר את מיטב השירים של הלהקות ונספר את קורות הלהקות מטובלים בסיפורים ואנקדוטות מתקופת הלהקות הצבאיות.

רקע על המנחה:

יהודה גרינבוים - מוסיקאי, אקורדיוניסט ומנצח מקהלות. עוסק שנים רבות בחינוך מוסיקלי ומזה כ-16 שנים מנהל את הקונסרבטוריון העירוני הרצליה.

במקביל לעבודתו בחינוך המוסיקלי, מממש יהודה את אהבתו הגדולה לשירת הרבים ולזמר העברי, ומשלבם יחד בערבי שירה בציבור ייחודיים שאותם מנחה.

יחד עם הובלת השירה, הערב 'מתובל' באנקדוטות, סיפורים, תמונות וסרטונים נוסטלגיים השופכים אור חדש על השירים, הרקע והתקופה שבה נוצרו ועל יוצרי השירים והמבצעים.

שילוב זה חושף לקהל את הרקע שמאחורי השירים, היוצרים, המבצעים והתקופה ומעצים את חווית השירה בצוותא.

ערבי השירה בציבור בהנחיית יהודה גרינבוים קנו להם שם ומוניטין של חוויה ייחודית ומיוחדת של שירת רבים מרגשת ומהנה מכל/קול הלב והנשמה, עם ניחוחות נוסטלגיים וחיבור אל השירים ומקורותיהם.

 

 

הערב יתקיים ביום חמישי, 6.9.2018 בשעה 20:00 בבית קינן, רח' אלתרמן 51 הרצליה.

האירוע פתוח לקהל הרחב אך מותנה ברישום בקישור הבא-

https://goo.gl/caikvd

נשמח לראותכם!

 

שימו לב: במסגרת פיתוח רחוב ז'בוטינסקי, קיימים שינויים בהסדרי התנועה באזור.

החל מתאריך 12.8.18 תיחסם הגישה מרחוב אלתרמן לרחוב ז'בוטיסקי והרמזור בצומת הרחובות יבוטל לטובת זרימת התנועה בנתיבים. העבודות מתוכננות להסתיים עד לתאריך 30.9.18 ובכך תיפתח מחדש הגישה מרחוב אלתרמן לרחוב ז'בוטינסקי.


תאריך 6/09/2018 20:00
כתובת רחוב נתן אלתרמן 51, הרצליה
מיקום בית קינן - בית טבע, סביבה וקהילה
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525