אפשר לעזור?

צפו בכל ההמלצות


עונת החורף אמנם מבטיחה גשמי ברכה, אך יחד עם זאת גם מביאה איתה מאפייני תקופה העלולים לסכן את ילדינו. הצורך בחימום בעקבות הקור ותנאי הנראות הקשים בימים גשומים ואפורים מזמנים אתגרים בטיחותיים לילדים ולהוריהם. להלן מספר המלצות חשובות לקידום בית בטוח ובריא בחורף לכל המשפחה:


1. העדיפו מזגנים ורדיאטורים על פני תנורים ומפזרי חום, שבהם מקור החום גלוי. בכל מקרה - לא משאירים ילדים לבדם ליד מקור חום.

 

2. על המזגן לעמוד על טמפרטורה בין 18 - 20 מעלות, לפעילות מיטבית, חסכון באנרגיה, שמירה על הבטיחות והבריאות. ניתן להתקין מד חום, וכך להתאים את המזגן לטמפרטורה המבוקשת.

 

3. כאשר משתמשים במכשירי חימום, יש לוודא שהחלונות והדלתות בבית סגורים ליעילות מרבית, אך בנוסף יש לדאוג לאוורור שוטף בחדרים כדי להכניס אוויר טרי.

 

4. שימוש רב במכשירי חשמל והפעלת עומס יתר על שקעים, על הכבלים ועל לוחות החשמל עלולים לגרום להתלקחויות!

 

5. מומלץ כי בכל בית יהיה מטף כיבוי לעת חירום המכיל גז כיבוי.

 

6. מומלץ כי שקעי חשמל יהיו מכוסים באמצעי הגנה מתאימים.

 

7. התקינו גלאי עשן - הם מצילי חיים. מומלץ להתקין לפחות בשני אזורים: אזור המטבח (לא ליד הכיריים) ובאזור חדר השינה.

 

8. במידה ומשתמשים בדוד חשמל, יש להפעילו בסמוך לשימוש במים החמים. מומלץ להתקין טיימר לבקרה על הפעלתו.

 

9. יש להגביל את טמפרטורת המים החמים בברזי הבית ל-50 מעלות צלסיוס, באמצעות אביזרים מיוחדים המותקנים על צנרת הבית או על ברזי האמבטיה.

 

10. להורים לתינוקות וילדים בגיל הרך - העדיפו שמיכה דקה ושכבת בגד נוספת על פני שמיכה עבה וכבדה, למניעת חנק במיטה.

 

11. הליכה בטוחה - בחורף מחשיך מוקדם. כאשר יוצאים מהבית, הקפידו על בגדים בהירים ומטריות שקופות בשעות הערב, וציידו את הילדים במחזירי אור על התיקים, על הציוד ועל המעילים. כשהכביש רטוב - מזכירים לילדים להיזהר מהחלקה, ולא לרוץ.

 

12. גם בחורף - מושב בטיחות ובוסטר מצילים חיים! הקפידו להושיב את הילדים במושב בטיחות, בהתאם לגילם ולמשקלם, והקפידו להסיר את המעיל מהילדים לפני שחוגרים אותם במושבי בטיחות.

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525