אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

תשעה מיזמים אורבניים חדשניים במרתון הפיתוח האקתון

בפרס הראשון זכה פיתוח של לוח דיגיטלי אינטראקטיבי בתחנות אוטובוס. המרתון נערך ע"י מרכז היזמות הטכנולוגי של עיריית הרצליה בשיתוף כיתת היזמות של הבינתחומי
18/03/2014
תשעה מיזמים אורבניים חדשניים במרתון הפיתוח האקתון (הגדל)

 

בפרס הראשון זכה פיתוח של לוח דיגיטלי אינטראקטיבי בתחנות אוטובוס. המרתון נערך ע"י נרכז היזמות הטכנולוגי של עיריית הרצליה בשיתוף כיתת היזמות של הבינתחומי.


הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירונילוח דיגיטלי אינטראקטיבי בתחנות אוטובוס, המשמש כלוח מגע שנוסעים יכולים לבצע בו פעולות (למשל, להטעין את הרב-קו), שהטקסט המופיע בו הוא באותיות גדולות לטובת משתמשים מבוגרים וכבדי ראייה וכן במספר שפות - זהו הפיתוח שזכה בפרס הראשון במרתון היזמות האורבנית, שנערך בשבוע שעבר בהרצליה.

כ- 40 יזמים צעירים השתתפו, ללא תשלום, במרתון הפיתוח הטכנולוגי שנמשך שלושה ימים ונערך ע"י HAC - מרכז היזמות הטכנולוגי של עיריית הרצליה בשיתוף עם IDC START-UP CLASS. ההאקתון עסק בחדשנות אורבנית, קיימות וקהילה. זו הפעם הראשונה בה עיריית הרצליה מנגישה בסיס נתונים ליזמים.

במקום השני זכתה אפליקציה ומערכת WEB, שעוזרת בניהול ועדי בתים גם לדיירים וגם לוועדי הבתים. המערכת מאפשרת תשלומים, הצבעות במקום ישיבות, מעקב אחר תשלומים, שקיפות בהוצאות הבניין, שאילתות חוק ועוד.

במקום השלישי זכתה מערכת המפרטת על גבי מפה את כל המקומות הנגישים והלא נגישים בעיר, החל מבתי עסק ועד לגינות ציבוריות. בנוסף כל אחד יכול לעדכן בעצמו את המערכת, לחשב את המסלול הנגיש ביותר ועוד.

פאנל השופטים כלל שבעה בהם ראש עיריית הרצליה משה פדלון, מאיה כץ סגנית ומ"מ ראש עיריית הרצליה, ליאת אהרונסון מנהלת תוכנית ZEL ליזמות וסגנית דיקאן בי"ס אדלסון בבינתחומי, אומרי באומר, מייסד ומוביל קהילת המפתחים של גוגל, יורם ברקוביץ, סמנכ"ל טכנולוגיות בחברת DESIGNIT. הם בחרו את הקבוצה המנצחת על בסיס השפעה, חדשנות, טכנולוגיה, עיצוב והתרשמות כוללת.

חברי הקבוצה המנצחת: שירה צורני, עומרי זיו, מיכאל קריס ושון לוין (בני 15-34) זכו במקום אחסון בשרת הענן בשווי 60 אלף דולר, מתנת Microsoft, שעות הדרכה עם ליאת אהרונסון ושעות ייעוץ ממשרד עו"ד גלילי-פרל, בנוסף לתשורה אישית מראש העיר.

משה פדלון, ראש העירייה: "המיזמים החדשניים ושיתוף הפעולה עם המרכז הבינתחומי מספקים לצעירים וכן לאנשי פיתוח ותכנון הזדמנות לנתב את הידע שלהם למען העיר ותושביה באופן שכולנו נצא נשכרים ממנו".

מאיה כץ, סגנית ומ"מ ראש העירייה: "זהו מרתון היזמות הטכנולוגי הראשון בהרצליה אבל לאור המיזמים שהוצגו, זה בהחלט לא יהיה האחרון. אנחנו בהחלט נשתמש בחלק מהרעיונות ככלים לשיפור השירות לתושבים, שכן זאת המהות של קהילה משתפת של יזמים צעירים, מנטורים מקצועיים ומקבלי ההחלטות".

 


 

מצ"ב תמונה: מאיה כץ בפני משתתפי המרתון

צילום: עיריית הרצליה

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525