אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הישג לראש עיריית הרצליה, משה פדלון: יבוצע סקר קרקע בתע"ש

פדלון עומד על כך שטיהור הקרקע צריך להתבצע על ידי מדינת ישראל ובמימונה
2/04/2014
הישג לראש עיריית הרצליה, משה פדלון: יבוצע סקר קרקע בתע"ש (הגדל)


השר להגנת הסביבה עמיר פרץ, הוזמן לסיור בעיר הרצליה על ידי ראש העירייה, משה פדלון. הסיור כלל, בין היתר, ביקור בשטחים ששימשו בעבר את תע"ש וכיום הינם בפוטנציאל לפארק עירוני גדול במרכז איזור השרון. 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני


 

השר פרץ נענה בחיוב לקריאתו של ראש עריית הרצליה לפיה יבוצע סקר לבדיקת מידת זיהום הקרקע במתחם תע"ש. לדברי פדלון: "המתחם הינו מתחם הדורש טיפול מיידי, יש לטהר את הקרקע על פי הצרכים ובדיקות מסודרות, בכדי לשמור על בריאות הציבור". פדלון גם עמד על כך שטיהור הקרקע צריך להתבצע על ידי מדינת ישראל ובמימונה.

פדלון הדגיש כי: "אין ספק שהשטח הגדול במקום לצד הצמחייה הירוקה מחייבים אותנו לשמור על השטח כשטח ירוק, זאת בין השאר באמצעות בניית פארק רחב שישרת את תושבי הרצליה והתושבים הנוספים באזור. אני מאמין שפארק שכזה יעלה את איכות החיים של השכנים המתגוררים בסמוך לשטח, וכן של כלל תושבי הרצליה וכן יהיה אחד מהשטחים הירוקים המוצלחים ביותר באזור השרון ובמדינת ישראל".

בנוסף ביקר השר פרץ גם בבית הספר הירוק ע"ש "בן צבי", שם ערכו לו התלמידים קבלת פנים חגיגית ותצוגה של הפרויקטים הירוקים בהם פעיל בית הספר. במהלך הביקור הדגיש ראש העיר בפני השר את תפיסת התכנון העירוני הירוק של העיר, המשלבת ריאה ירוקה בכל שכונה ומטפחת אלפי דונמים של פארקים וגינות ציבוריות.

תום סטרוגו, חבר מועצה ויו"ר ועדת איכות הסביבה: "אני מברך על החלטת השר שנענה לבקשת העירייה לבצע את הסקר. סוגיית זיהום גזי הקרקע באזור מתחם התע"ש הינה אחד מהנושאים החשובים שאנו עוסקים בהם במסגרת ועדת איכות הסביבה, ובישיבה האחרונה התקבלה החלטה הקוראת לקיום הסקר בתוך זמן קצר. אנו נמשיך לפעול בנושא ככל שנידרש למען שלומם ובריאותם של תושבינו." 
 


 

בתמונה: השר עמר פרץ, ראש העיר משה פדלון ותלמידי ביה"ס בן צבי.

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525