אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

התלמידים נגד הכספת

שישה צוותים מתיכון הראשונים ותיכון הנדסאים השתתפו בגמר טורניר פיזיקה בינלאומי "הכספת" וזכו לציונים 90-100
31/03/2014
התלמידים נגד הכספת (הגדל)

 
שני בתי ספר מהרצליה - תיכון הראשונים ותיכון הנדסאים, השתתפו בגמר תחרות בינלאומית "כספות" - לבנייה ופתיחה של כספות, שהתקיימה במכון ויצמן.

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני


 

בתחרות, המתקיימת במסגרת טורניר פיזיקה, התלמידים נדרשים לבנות מנגנוני נעילה של כספות המבוססים על חוקי פיזיקה שהם לומדים. במהלך התחרות הצוותים נדרשים לפרוץ מספר גדול של כספות מבתי ספר אחרים בזמן נתון. במקביל, נבחנת גם הכספת, שבנה כל צוות, בהיבטים פיסיקליים ע"י צוות שופטים ממדעני מכון ויצמן.

את התחרות התחילו 120 צוותים מכל העולם ולגמר עלו 49 צוותים, תשעה מהם מחו"ל. מהרצליה עלו כאמור שני בתי ספר. תיכון הנדסאים עם 4 צוותים, הראשונים עם 2 צוותים והריאלי מחיפה היו שלושת בתי הספר היחידים בארץ שיוצגו על ידי יותר מצוות אחד.

כל הקבוצות של תיכון הנדסאים זכו בציון 100, שמחליף את ציון בחינת הבגרות במעבדת פיסיקה, ואחת הקבוצות זכתה כקבוצה מפצחת מצטיינת.

בתיכון הראשונים צוות אחד סיים בין 15 הצוותים הראשונים בתחרות וחבריו זכו בציון 100 בבגרות פיזיקה במעבדת חקר. חברי הצוות השני הצליחו לבנות כספת שאף אחד לא הצליח לפתוח, וזכו בציון 90 בבגרות פיזיקה במעבדת חקר.

משה פדלון, ראש עיריית הרצליה, הביע את הערכתו הרבה לתלמידים ולבתי הספר והוסיף: "כל הכבוד לתלמידים ולצוותים החינוכיים שהדריכו אותם. ההישגים המרשימים שלהם מוכיחים כי ההשקעה הרבה שלנו בטיפוח ובקידום התלמידים אכן נושאת פירות".

 


 

בתמונה: אחת הקבוצות מתיכון הנדסאים עם המנחה גדי אלון ורכזת מגמת פיזיקה שרי גלעזר והמנגנון שבנו

צילום: תיכון הנדסאים

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525