אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

ראש עיריית הרצליה: "אני מקים מועצה עירונית לניצולי השואה שהחלטותיה ימומשו עכשיו ומיד"

בטקס הזיכרון לשואה ולגבורה אמר משה פדלון: "בהרצליה לא יהיה ניצול שואה הזקוק לתרופות ו/או טיפול רפואי שידו אינה משגת ולא יקבלם"
28/04/2014
ראש עיריית הרצליה: "אני מקים מועצה עירונית לניצולי השואה שהחלטותיה ימומשו עכשיו ומיד" (הגדל)


האירוע העירוני לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה, נערך ביום ראשון השבוע באולם "היכל בעיר" בהרצליה. תחת הכותרת "ילדות נשכחת", התמקד האירוע השנה בזיכרונותיהם ובכתביהם של ילדים שעברו את התופת.

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוניבחלקו הראשון של האירוע נשא דברים ראש עיריית הרצליה מר משה פדלון, אשר התייחס לנתונים הקשים שפורסמו בדבר מצבם של הניצולים החיים בארץ, ואמר: "אני לא מתכוון להמתין וכראש רשות אני מודיע בזאת על הקמת מועצה עירונית לניצולי שואה, שאני אעמוד בראשה והחלטות המועצה ימומשו עכשיו ומיד.

"אני מתחייב", הוסיף פדלון, "כי בעיר הרצליה לא יהיה ניצול שואה הזקוק לתרופות ו/או לטיפול רפואי שידו אינה משגת ולא יקבלם. ניצולי השואה יזכו בעיר הרצליה ליחס מועדף גם באירועי תרבות, בידור וטיולים, וגם בדרך חיים".

נציגת "בית מורשת" בהרצליה, גב' אילנה בלומנפלד הדליקה נרות לזכר הנספים בשואה.

בחלקו האמנותי של הערב הוצגו קטעי משחק ושירה מרגשים של להקת התיאטרון העירוני "על הבמה", בהם העלו את סיפוריהם של נספים וניצולים, בבימוי יניב גוטוירט ומורן ארביב-גנס ובהפקת המחלקה לתרבות לנוער ולספורט בעירייה.

באירוע השתתפו מאות תושבים, בהם ניצולי שואה ובני משפחותיהם, וכן סגני ראש העיר ובכירי העירייה.


בתמונה: ראש עיריית הרצליה משה פדלון נושא דברים בטקס
צילום: גקי רבינוביץ

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525