אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

תושבי הרצליה והאזור פתחו את הלב ואת הכיס ביריד הסוחרים מהדרום

מאות תושבים הגיעו וקנו פירות וירקות, בגדים, דבש, יינות, כלי בית ועוד
4/08/2014
תושבי הרצליה והאזור פתחו את הלב ואת הכיס ביריד הסוחרים מהדרום (הגדל)


בשישי האחרון היה חם במרכז הרצליה, ולא רק בגלל הטמפרטורות הגבוהות. גל של חום אנושי, סולידריות ואיכפתיות פקד את רחבת שער העיר, אשר אירחה למעלה מ- 40 בעלי עסקים, יצרנים וסוחרים מהדרום.

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירונימאות רבות של קונים, תושבי הרצליה והסביבה, הגיעו ליריד הסוחרים אשר אירח את הדרום ופתחו את הלב ואת הכיס. הם קנו פירות וירקות, צמחי נוי, בגדים, רהיטים וחפצים מעוצבים, דבש, יינות, כלי בית, ציוד משרדי, צעצועים ועוד.

מספר תושבים הרצליינים יזמו את הרעיון, העירייה שיתפה פעולה והמרכז לפיתוח עירוני הפיק הפנינג ססגוני, שכלל גם מוסיקת רקע, חלוקת דגלים ע"י בני נוער מתנדבים וכמובן אווירה חמה. גם בעלי העסקים ההרצליינים בשער העיר הגיבו בחיוב ליוזמה.

העסקים שהשתתפו ביריד הגיעו ממועצה אזורית אשכול, שדרות, אשדוד, אשקלון ויישובי האזור. כדי להקל על העסקים, שכרה העירייה עבורם שולחנות תצוגה אחידים ושמשיות, וגם דאגה למים קרים. כל שנשאר להם היה להגיע עם מרכולתם לרחבת שער העיר.

ראש העיריה, משה פדלון, הגיע בשעות הבוקר המוקדמות לברך את המציגים ולחזק את ידיהם. ראש העירייה גם עלה לא פעם על בימת האירוע ועודד את תושבי הרצליה לסייע לכלכלת הדרום ולגרום לסוחרים שהגיעו כאורחי העיר לחזור הביתה עם ארגזים ריקים. 

להלן SMS שקיבלה יפעת ליברמן, מנהלת המרכז לפיתוח עירוני, מאחת המציגות ביריד: "הגעתי הביתה אדומה, מותשת ועייפה אבל עם לב ענק שמתפוצץ מגאווה על אנשים מדהימים שמפרגנים עם מילים חמות, עם עידוד, עם קניות. אני אמא ל- 6, חודש כמעט לא יצרתי לא מכרתי, ולא היה לי חשק וניצוץ. אני יכולה להגיד לכם שהחזרתם לי את השמחה, החיוך (וגם קצת כסף לחשבון הבנק). .. הארגון המופתי, גם הפרטים הקטנים, מים, ראש העיר שעובר ושואל.... מעריכה מאוד וגאה להיות שייכת לעם ישראל! בשורות טובות".

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525