אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

עיריית הרצליה ואגף 'מצילה' במשרד לביטחון הפנים: 16 תוכניות חדשות לצמצום האלימות והפשיעה

מדובר בתוכניות פעולה הפונות לילדים, בני נוער, הורים ועולים, והן בעלות אופי חינוכי-טיפולי
12/08/2014
עיריית הרצליה ואגף 'מצילה' במשרד לביטחון הפנים: 16 תוכניות חדשות לצמצום האלימות והפשיעה (הגדל)


בעקבות החלטת ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, החל השנה שיתוף פעולה עם המשרד לביטחון פנים באמצעות מצילה - אגף חברה ומניעת פשיעה.

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוניבמקביל, יזם אגף מצילה 16 תוכניות פעולה חברתיות קהילתיות חדשות, שנועדו למנוע ולצמצם אלימות ופשיעה בעיר. התוכניות פונות לילדים, בני נוער, הורים ועולים, הן בעלות אופי חינוכי- טיפולי, ומתפרשות לאורך שנה שלמה. התוכניות תפעלנה בשיתוף פעולה עם גורמים חינוכיים בעיר, במערכת הפורמלית והבלתי פורמאלית.

בין התוכניות שיופעלו: מניעת אלימות והתמכרויות במערכת החינוך, מניעת אלימות באמצעות פעילות ספורט וספורט אתגרי, מניעת אלימות באמצעות פעילות ימית, מניעת אלימות באמצעות הסברה, שיווק ופרסום.

כמו כן, יופעל פרויקט חדשני - "עמודים מדברים", המהווה מערכת ייחודית העושה שימוש בטכנולוגיות ייעודיות, שניתן למקמה באזורים בעלי סיכון גבוה להתנהגויות אלימות. כך שתושב החש במצוקה או רוצה לדווח על מפגע יכול לסרוק את לוח המערכת ובכך לשלוח התרעה למוקד עירוני או לשוחח עם המוקד. את הסריקה ניתן לבצע באמצעות הטלפון החכם או הטאבלט. המערכת תאפשר גם דיווח על מפגע באמצעות הודעת טקסט.

אגף מצילה מהווה חלק מהמשרד לביטחון הפנים והוא יוזם ומפעיל עשרות תוכניות ופרויקטים למניעת אלימות וצמצום פשיעה, המותאמים למגוון אוכלוסיות ב-71 יישובים וב-24 כפרי נוער ברחבי הארץ. הקו המנחה את פעילות האגף - חינוך הוא הדרך ליצור שינוי אמיתי, תוך הדגשת ערכים של כבוד הזולת, שמירה על המרחב הציבורי והדדיות.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון: "צמצום האלימות בקרב בני נוער ומבוגרים עומד בראש סדר העדיפויות שלי ואין לי ספק כי הפעילות המשותפת שלנו עם אגף מצילה במשרד לביטחון הפנים, העוסק בחינוך ובהחלת ערכים של כיבוד האחר עשויה לתרום לכך רבות".

ראש אגף מצילה, יעקב גואז (גז): "מדיניות השר לביטחון הפנים כוללת חיזוק והרחבה משמעותית של תוכניות מניעת פשיעה ואלימות, ולצורך כך גם ניצול טכנולוגיות קיימות ופיתוחן של חדשות. מטרת פרויקט 'עמודים מדברים' היא להגביר את תחושת הביטחון האישי של התושבים בעיר, תוך שימוש בטכנולוגיות ייעודיות לתחום זה".

 להלן גרף של שיעור עברות אלימות בהרצליה בהשוואה לממוצע הארצי. ניתן לראות כי שיעור עבירות אלימות בהרצליה נמוך לעומת הממוצע הארצי בשנים 2010-2013.

 


עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525