אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               

16,584 תלמידים יתחילו את שנת הלימודים הקרובה בהרצליה

1,227 ילדים יתחילו ללמוד בכיתה א', 3,659 ילדים בגיל הרך ילמדו ב-134 גנים
24/08/2014
16,584 תלמידים יתחילו את שנת הלימודים הקרובה בהרצליה (הגדל)

 

שנת הלימודים תשע"ה תיפתח ביום שני, ה-1.9 כאשר 16,584. תלמידים ינהרו לבתי הספר וגני הילדים בהרצליה. 3,659  ילדים בגיל הרך, בהם 1,068 ילדי גילאי 3, ילמדו ב-134 גנים, בהם 120 גנים בחינוך הרגיל ו-14 גני חינוך מיוחד. 22 מהגנים הם חדשים, שנבנו עבורם השנה. באשר לבתי הספר, בכיתות א' יתחילו ללמוד השנה. 1,227 ילדים, ובכל מערכת החינוך העירונית בהרצליה ילמדו 16,584 תלמידים.

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני



ראש עיריית הרצליה משה פדלון: "עיריית הרצליה רואה בחינוך נושא בעדיפות עליונה.. ומשקיעה בו סכומי עתק על מנת לתת לתלמידי העיר את החינוך הטוב והמתקדם ביותר שמפתח בהם מצוינות טכנולוגית מדעית, העשרה תרבותית והעצמה ופיתוח אישי יחד עם הנחלת ערכי מעורבות ואחריות חברתית וקהילתית. במקביל, אנו שמים דגש על פיתוח תוכניות לקידום וטיפוח של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים".

סגנית ראש העירייה איה פרישקולניק: "מערכת החינוך בהרצליה היא מתקדמת, עדכנית ועשירה בתוכן, המהווה מנוף למצוינות וערכיות, תוך יצירת סקרנות ומקוריות בקרב התלמידים".


תוכניות מרכזיות בחטיבות הביניים ובתיכונים:
"למידה משמעותית" גם בתיכונים - מדובר בלמידה המזמנת חוויית למידה רגשית, חברתית וקוגניטיבית, למידה עצמאית בתוך יחסים בין אישיים ומושתתת על שלושה רכיבים המתקיימים בו זמנית: ערך ללומד ולחברה,,מעורבות הלומד והמלמד ורלוונטיות ללומד.

לימודי סייבר בחט"ב: תוכנית ניצנים - הרצליה נבחרה לעיר ראשונה שבה כל חטיבות הביניים נכנסות ללימודי סייבר בתכנית "ניצנים". התוכנית נבנתה על ידי מטה הסייבר הצה"לי יחידה 8200 ומנהל מדע וטכנולוגיה במשרד החינוך. התוכנית מיועדת לפתח בתלמידים תחושת מסוגלות עצמית גבוהה במחשבים, לאפשר להם לצרוך ידע מהאינטרנט באופן מושכל ולפתור בעיות על ידי תוכניות מחשב.

לימודי סייבר בתיכוניים- תוכנית גבהים
בשנת הלימודים הבאה שני בתי ספר תיכוניים יהיו חלק ממערך לימודי הסייבר של יחידת 8200 של חיל המודיעין במסגרת תכנית גבהים. בבסיס התוכנית עומדת ההנחה ששילוב של תלמידים מצטיינים,. הוראה מעולה ותוכנית לימודים קשה ומאתגרת,. הוא המפתח לשינוי.

תוכנית א.י.ל (אני יכול להצליח) - תורחב השנה לשתי שכבות גיל בכל חטיבות הבינים, התכנית מיועדת לקדם התפתחות לימודית רגשית וחברתית תקינה של בני נוער עם לקות למידה, לצמצם נשירה סמויה שלהם ובה בעת לחזק גורמי חוסן אישיים ומשפחתיים, ובניית תהליכי התמקצעות של הצוות החינוכי-ייעוצי בביה"ס והצוות הטיפולי.

תוכנית כנפיים - תורחב השנה לשתי שכבות גיל בכל חטיבות הבינים. מטרת התכנית להקנות לתלמידים לקויי למידה את האסטרטגיה הדחופה ביותר בשלבים הראשונים ובהמשך להקנות להם מספר רב של אסטרטגיות שיהוו עבורם מעין "ארגז כלים" ללמידה יעילה.

תוכנית מהו"ת לתלמידים ליקויי למידה - דרך מהות, מרכז לליקויי למידה והפרעות קשב, יפתח בשני בתי ספר תיכוניים תוכנית עבור תלמידים בעלי לקות למידה. המרכז הוקם על ידי מכללת סמינר הקיבוצים ונותן מענה אישי, מותאם ומקצועי, בתחומי האבחון והטיפול, כמו גם בהפעלת מסגרות סיוע שונות.

פיתוח וקידום מקצועי של כיתות האתגר והמב"ר - מכון ברנקו וייס ישתלב בשנת הלימודים הבאה בבתי הספר התיכוניים, בהנחלה של שיטות הוראה ולמידה מותאמות לתלמידים מתקשים. המטרה היא לקדם באופן משמעותי את הישגי התלמידים בכיתות המב"ר והאתגר. בנוסף, המכון שולב ברוב בתי הספר כדי לסייע בפיתוח פדגוגי של מורים באמצעות שיעורים מצולמים.

פיתוח לוויין - תלמידי בית הספר להנדסאים הלומדים במרכז המדעים העירוני ימשיכו לפתח את הלוויין הזעיר "דוכיפת 2", לאור ההצלחה הגדולה של שיגור לוויין האיתור וההצלה "דוכיפת 1".



תוכניות בחינוך הסודי:

תוכנית א.י.ל (אני יכול להצליח) - השנה יצטרפו שמונה ביס יסודיים לכלל התלמידים בשכבות ג'-ד' המשתתפים בתוכנית. התוכנית תלווה בהשתלמויות מוסדיות לכלל המורים ותיתן להם את המיומנויות והכלים הנדרשים.

"הקשר הרב דורי" - התוכנית היוצרת קשר הדדי בין תלמידים לבין בני הגיל השלישי, בסביבה המתוקשבת, תתרחב לשמונה בי"ס. בתוכנית מלמדים התלמידים את המבוגרים את מיומנויות המחשב והאינטרנט, ויחד הם כותבים ומשמרים פרקים מסיפור חייו של המבוגר.

למידה במסגרת חגיגות ה-90 - תלמידי כתות ד' בעיר יציינו 90 שנה להרצליה בחגיגה של למידה משמעותית אשר תשלב חקר חזותי, אמנות, תרבות והיסטוריה. שותפים למיזם זה מוז"ה (מוזיאון הרצליה), מוזיאון מורשת הרצליה, משרד החינוך, מרכז פסג"ה ואגף החינוך בעירייה.

פרלמנט הילדים - ירחיב ויעמיק את פעילותו לאורך כל השנה בוועדות החברתיות השונות. נציגי התלמידים יפגשו אחת לחודשיים בפורום מועצה מצומצם יחד עם ראש העיריה ויעלו בפניו סוגיות רלוונטיות לעולם הילדים.

פרויקט בתי ספר מנגנים - הפרויקט, בשיתוף הקונסרבטוריון העירוני, מרחיב את פעילותו לשמונה בתי ספר יסודיים בכתות ד'-ה'. התלמידים הלומדים בתוכנית רוכשים את מיומנויות הנגינה על הכלים השונים ולוקחים חלק במופעים בית ספרים ועירוניים.

התכנית עירונית לקידום הדיאלוג בין הנהגות ההורים לבין הנהלות בתי הספר במוסדות החינוך, בשיתוף ועד ההורים העירוני, תתרחב השנה לארבעה בתי ספר יסודיים.

השירות הפסיכולוגי יפעיל תוכנית הורים עירונית, שתיתן מענה לצרכים של קבוצות ייחודיות של הורים: הורים לילדים לקויי למידה, הורים לילדים בסיכון לימודי, הורים לילדים עם קשיים רפואיים, חברתיים ומשפחתיים מורכבים.

ק"מ של תרבות - בשנת הלימודים הקרובה תורחב התוכנית לכל בתי הספר היסודיים בעיר. התוכנית תאפשר לתלמידים לחוות את העושר התרבותי הקיים במוסדות התרבות של העיר: התיאטרון העירוני לנוער, מוז"ה במוזיאון הרצליה, הסינמטק העירוני.


החינוך המיוחד:
העמקת השילוב החברתי של ילדי החינוך המיוחד - במהלך משותף של המחלקה לגיל הרך והמחלקה לחינוך מיוחד, נבנתה תוכנית עירונית כוללת שבמסגרתה נבנו מרבית גני החינוך המיוחד בצמידות לגנים הרגילים, כדי לאפשר את השילוב החברתי המיטבי.

הרחבת המענה המקיף לתלמידים על הספקטרום האוטיסטי - המחלקה לחינוך מיוחד השלימה את ההיערכות הפיזית והפדגוגית הענפה שנועדה לתת לילדים את המענה החינוכי והרגשי המיטבי.

הורחב המענה החינוכי של בי"ס נתיב - בהנחיית ראש העיר נבנו כיתות נוספות בבית הספר, כדי לתת מענה חינוכי איכותי לצורכי התלמידים והצוות.

בבית ספר אופק יימשך התהליך הרב שנתי של התאמת בית הספר לצורכי התלמידים על הרצף האוטיסטי. תהליך מורכב זה מחייב שינויים פיזיים ופדגוגיים בתהליכי העבודה של בית הספר.

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525