אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

מבצע, בשיתוף משטרת ישראל, לבטיחות התלמידים במוסדות החינוך

בפעם הראשונה בעיר: עשרות מתנדבים יוצבו ברחבי מוסדות החינוך הסמוכים לצמתים מרכזיים
26/08/2014
מבצע, בשיתוף משטרת ישראל, לבטיחות התלמידים במוסדות החינוך (הגדל)

 

השנה יתקיים לראשונה שיתוף פעולה בין עיריית הרצליה, משטרת ישראל והית"מ (יחידת תנועה מתנדבת), לטובת מבצע עירוני רחב היקף שנועד להבטיח את בטיחות התלמידים. במסגרת המבצע, יוצבו עשרות מתנדבים ברחבי מוסדות החינוך הסמוכים לצמתים מרכזיים, בהם נשקפת סכנה להולכי הרגל. 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוניבתוך כך, השוטרים וגורמי הפיקוח העירוני יבצעו בקרה על תנועת הרכבים, יקפידו ויסייעו ביישום תוכנית "נשק וסע" על ידי הורי התלמידים. כל זאת, על מנת להבטיח את שמירת בטיחות התלמידים במעברי החצייה ובדרכי הגישה לבתי הספר.

למבצע קדמה היערכות של מטה התנועה והבטיחות העירוני בהובלת מ"מ וסגנית ראש העירייה, מאיה כץ. ההיערכות כללה פגישות וסיורים עם ועדי ההורים ומנהלות בתי הספר, שהובילו לבניית תוכנית בטיחות של הגורמים המקצועיים בעירייה מול כוחות המשטרה. השנה, אף תצא לפועל תוכנית הסברתית בשיתוף עם המרכז הבינתחומי לרכיבה בטוחה בשימת דגש על אופניים חשמליים.

בנוסף, בוצעו עבודות תשתית שכללו בין היתר צביעת מעברי החצייה, תיקון והשלמת מעקות בטיחות והוספת תמרורים סולאריים במעברי חצייה שבסמוך למוסדות החינוך.

ראש העירייה, משה פדלון: "המבצע מתקיים כחלק ממהלך עירוני כולל על מנת להבטיח את ביטחונם ובטיחותם של הילדים. בדרכם לבית הספר הילדים צריכים לגלות מידה רבה של זהירות ודריכות, לשים לב לכלי רכב שנוסעים בכביש וכמובן לאופניים חשמליים שהפכו לכלי תעבורה פופולרי בכביש ובמדרכה, ונוכחות של מבוגרים, שוטרים ומתנדבים, יכולה לעזור להם ולהקל עליהם להגיע בשלום לבית הספר".

מ"מ וסגנית ראש העייריה הממונה על תיק התחבורה, מאיה כץ: "לקראת פתיחת שנת הלימודים עמדו לפנינו אתגרים רבים בתחום הבטיחות, בהם בין היתר, השימוש המוגבר באופניים חשמליים המהווה סכנה להולכי הרגל כמו גם לרוכבים עצמם. השנה, שמנו לעצמנו כיעד מרכזי את נושא הבטיחות בדרכים, במטרה לצלוח את שנת הלימודים תשע"ה בשמירה על צמצום מספר תאונות הדרכים בעיר. אני מאחלת לכל התלמידים והוריהם שנת לימודים מוצלחת ובטוחה."


 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525