אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

עיריית הרצליה נערכת לפתיחת שנת הלימודים לאור מצב החירום

עובדיה עירייה יתגברו את משמרות הזה"ב ובכניסה למוסדות החינוך, תוכנית חירום פרטנית נמסרה לכל בתי הספר והגנים
26/08/2014
עיריית הרצליה נערכת לפתיחת שנת הלימודים לאור מצב החירום (הגדל)


עובדים של עיריית הרצליה מתגייסים להבטחת שלומם של ילדי הגנים ובתי הספר בימים הראשונים של תחילת שנת הלימודים, כך החליט ראש העירייה משה פדלון בישיבת היערכות מיוחדת שכינס לקראת פתיחת שנת הלימודים, שתעמוד בסימן מצב החירום שבו אנו נמצאים, בהשתתפות כל הגורמים הרלוונטיים בעירייה, מפקד יחידת הקישור לרשויות של פיקוד העורף ונציג ועד ההורים העירוני.

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוניעובדי העירייה יסייעו למשמרות הזה"ב במעברי החצייה וכן בכניסה לכל בתי הספר וגני הילדים, כך שבמקרה שתישמע אזעקה הם יוכלו לעזור לילדים להגיע במהירות למרחב מוגן.
ראש העיר גם פנה בקריאה להורים שיגיעו למוסדות החינוך בעיר ובמידת הצורך יסייעו לצוותים החינוכיים בפינוי מהיר של הילדים למרחב המוגן הסמוך.

בישיבת ההיערכות מסר ראש יחידת הקישור לרשויות בפיקוד העורף, אל"מ (מיל') צפריר גינסברג, כי אנשי פיקוד העורף עברו בכל מוסדות החינוך בעיר, בדקו כל כיתה ומסרו את תוכנית החירום של אותו מוסד חינוכי. הם גם השאירו גם שלט בכל כיתה המכוון לאן הילדים צריכים להגיע בזמן אזעקה ובאיזו דרך.

החלטות נוספות שהתקבלו בישיבה:
← ביום הראשון ללימודים כל הגנים ובתי הספר יקיימו בשעה 9:00 בבוקר תרגול מעשי איך להגיע למקלט או למקום הכי מוגן שיש שקרוב אליו.
← בבתי הספר היסודיים - בשעת ההפסקה כל המורים ישהו בחצר קרוב לילדי הכיתה שלהם ולא בחדר המורים.
← פינוי כל חדרי הממ"דים במוסדות החינוך מציוד.
← בדיקה של כל לחצני המצוקה בגנים ובבתי הספר.
← טקסים לכיתות א'-ב' יתקיימו רק במקומות סגורים.
← הנחיות ברורות לכל מנהלי בתי הספר והגנים כיצד לפעול בזמן אזעקה ולאחריה במקרה של פגיעה.
← לא יתקיימו טיולים ללא אישור של ראש העיר.

ראש העירייה, משה פדלון: "אני מאחל לתלמידי הרצליה ששנת הלימודים תיפתח בצורה שקטה וטובה. העירייה נערכה בצורה משולבת ומקיפה, בתיאום עם פיקוד העורף, על מנת לספק לתלמידים ולילדי הגנים את הדרך הטובה ביותר להגיע במהירות למרחבים המוגנים. אנשי המקצוע הטובים ביותר ילוו את התלמידים בימים הראשונים ואנו נמשיך לבצע הערכות מצב שוטפות. ביטחון ובטיחות הילדים הם בעיניי מעל הכל. לא אחסוך במשאבים ובפעולות על מנת להבטיח את ביטחונם".

ניסן משכיל, יו"ר ועד ההורים העירוני: "אנחנו מעריכים את שיתוף הפעולה עם העירייה ופיקוד העורף בנושא תוכניות המיגון במוסדות החינוך. אנחנו מבקשים שתוכניות המיגון יוצגו גם להנהגות ההורים במוסדות החינוך, ולשמחתי ראש העירייה נענה לבקשה. בנוסף, ביקשנו לפתוח שערים נוספים במוסדות החינוך על מנת להקל על צוואר הבקבוק בכניסה וביציאה של בתי הספר ולהקטין את הסיכון בשלבי ההגעה לבתי הספר והיציאה מהם, והעירייה שוקלת את הנושא. כמו כן, נושא העברת הגנים הלא מוגנים לבתי ספר מוגנים פותרת את נושא המיגון בשלב זה, עם המורכבות של הכנסת ילדי גנים לבתי ספר".

 


 

תמונה מכנס היערכות עם מנהלי בתי הספר בהעיר

צילום: ג'קי רבינוביץ

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525