אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

תלמידי הרצליה ניקו רחובות, חורשות ומגרשים בעיר במסגרת יום הניקיון הבינלאומי

כ-1,000 תלמידים התפרשו בשטחים הציבוריים שליד מוסדות החינוך וניקו אותם
30/09/2014
תלמידי הרצליה ניקו רחובות, חורשות ומגרשים בעיר במסגרת יום הניקיון הבינלאומי (הגדל)


כ-1,000 תלמידי כיתות ד'-ה' משמונה בתי ספר בהרצליה יצאו ביום שני לפעילות ניקיון ברחבי העיר, וזאת במסגרת יום הניקיון הבינלאומי שצוין השבוע. יום הניקיון הוא חלק מפרויקט "מנקים את העולם" שבארץ מובילה אותו קק"ל. 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוניבמסגרת מבצע הניקיון, התלמידים התפרסו על פני רחובות, חורשות, מגרשים ושטחים פתוחים בסביבת בתי הספר.

הפעילות התקיימה בעידודו ובהנחייתו של ראש עיריית הרצליה, משה פדלון. בהתאם לכך, לכל בית ספר התלוו עובדי אגף שאיפ"ה בעירייה, פקחים, עובדי מחלקת המיחזור ועובדות היחידה לאיכות הסביבה אשר הסבירו לתלמידים את חשיבות איסוף הפסולת ומיחזורה. אגף שאיפ"ה גם תרם את השקיות, כתומות לאריזות וירוקות לשאר הפסולת, לבתי הספר וסייע במערך איסוף הפסולת והפרדתה למכלי המיחזור השונים.

אירועי יום הניקיון הנערכים מדי שנה הינם חלק מהמערך העירוני לקידום המיחזור והפרדת הפסולת בעיר. עיריית הרצליה היא בין הערים המובילות בתחום המיחזור בישראל ואף מדורגת, זו השנה השנייה, במקום הראשון באחוזי המחזור במחוז ת"א. זאת הודות לפריסה רחבה של מכלי המחזור ברחבי העיר, הפעילות הענפה בתחום וההיענות הגבוהה של התושבים.

בהרצליה ניתן כיום למחזר מוצרי נייר, אריזות, מיכלי משקה, סוללות, פסולת אלקטרונית וזכוכית. כמו כן, העירייה מסבסדת קומפוסטרים למיחזור פסולת אורגנית בבתי תושבים. מדי שנה נערכים מגוון אירועים לעידוד המיחזור והעלאת המודעות התושבים לנושא, כגון שוקי קח תן, מכירה בחצר, הפנינג בגינות קהילתיות ובמתנ"סים שונים בעיר.

משה פדלון, ראש עיריית הרצליה: "מרחב ציבורי אסתטי ונקי הוא חלק מאיכות החיים בעיר ואנו פועלים במלוא המרץ בכל ימות השנה על מנת לשמור על הניקיון. הפעילות עם התלמידים היא חלק מהמאמץ העירוני להגביר את המודעות לנושא כבר בגיל צעיר".

משה ביטון, מנהל אגף שאיפ"ה: "מבצע הניקיון הקיף אזורים נרחבים ברחבי העיר כאשר התלמידים מקבלים הדרכה וגם עזרה מעובדי העירייה, שליוו אותם באופן צמוד לכל אורך הפעילות".


תמונה מהפעילות ביום הניקיון

צילום: עיריית הרצליה

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525