אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

'פרס הרצל' לשנת 2014 יוענק לפרופ' רות קַרְק, שתרמה לחקר הציונות וארץ ישראל

הפרס בסך 50,000 ₪, יוענק מטעם עיריית הרצליה בטקס חגיגי שייערך ב-8.12.14
27/10/2014
'פרס הרצל' לשנת 2014 יוענק לפרופ' רות קַרְק, שתרמה לחקר הציונות וארץ ישראל (הגדל)

עיריית הרצליה תעניק את "פרס הרצל" לשנת 2014 לפרופ' רות קַרְק, פרופסורית מן המניין (אמריטה) במחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטה העברית בירושלים וחוקרת מובילה בתחום ההתיישבות הציונית והגיאוגרפיה ההיסטורית, התרבותית, היישובית והקרקעית של ראשית ההתיישבות בארץ ישראל. פרופ' קרק היא האישה הראשונה בארץ שקיבלה תואר ד"ר בגאוגרפיה, והראשונה בעלת מינוי בדרגת פרופ' חבר בתחום הגאוגרפיה בארץ.

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוניהפרס בסך 50,000 ₪ ניתן על ידי עיריית הרצליה על תרומה בולטת בתחום הציונות, ולבחירת הזוכה מונתה ע"י ראש העירייה, מר משה פדלון, ועדה ציבורית בראשות השופטת בדימוס עדנה בקנשטיין, הפרס יוענק לזוכה על ידי ראש עיריית הרצליה בטקס חגיגי שיתקיים ב- 8.12, בהיכל בעיר.

מחקריה של פרופ' רות קרק, ילידת הרצליה, מהווים תרומה מקורית וחשובה למגוון תחומים, בהם עסקה באופן חלוצי בחקר תפקידן של הנשים בהתיישבות הציונית בארץ ישראל, היא חקרה קבוצות חשובות נוספות, כגון הספרדים ועדות המזרח, שתרמו להתיישבות הציונית ולא זכו קודם למספיק תשומת לב מחקרית, וכן תהליכי פיתוח עירוניים בא"י בראשית הציונות, רכישת קרקעות ע"י יהודים ועוד.

פרופ' קרק, שזכתה בפרסים ובעיטורים שונים, הכשירה דורות של חוקרים ואנשי שטח וממשיכה גם לאחר פרישתה לגמלאות במחקר פעיל על הציונות וא"י בכתיבה, בהצגה בכנסים בינ"ל ובהנחיית סטודנטים לתארים מתקדמים.

בעבר זכו ב"פרס הרצל" גב' שולמית לסקוב (2011), עזריה אלון ז"ל (2010), פרופ' זאב צחור (2008). אליהו הכהן (2007), ד"ר מרדכי נאור (2006) ופרופ' אניטה שפירא (2005). 

ראש עיריית הרצליה, מר משה פדלון, בירך על הבחירה ואמר: "אני רואה חשיבות רבה בהענקת פרס הרצל לאור תרומתו להרחבת הידע וההיכרות עם ראשית ימיה של התנועה הציונית. אין ספק שמחקריה של פרופ' קרק, ספריה ומאמריה מעשירים את הידע שלנו ומהווים תרומה חשובה לעשייה הציונות בארץ".

  

בתמונה: פרופ' רות קרק

צילום: ג'רמי קרק

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525