אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

תקציב עיריית הרצליה לשנת 2015: עיקר ההשקעה - בחינוך ובשיפור פני העיר

סך כל התקציב הרגיל עומד על 826 מיליון ש"ח ותקציב הפיתוח (תב"ר) על 328 מיליון ש"ח

26/11/2014
תקציב עיריית הרצליה לשנת 2015: עיקר ההשקעה - בחינוך ובשיפור פני העיר (הגדל)

 

מועצת העיר הרצליה אישרה השבוע את התקציב העירוני, הרגיל והבלתי רגיל, לשנת 2015. התקציב גובש במהלך החודשים האחרונים ע"י הנהלת העירייה ואגף המינהל הכספי, בשיתוף מנהלי יחידות העירייה. 
 
 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 
התקציב הרגיל שאושר עומד על סך 826 מיליון ₪ (לעומת כ 793 מיליון ש"ח ב-2014) ותקציב הפיתוח - התקציב הבלתי רגיל (תב"ר) יעמוד על 328 מיליון ש"ח (לעומת כ-232 מיליון ש"ח ב- 2014.

חשוב לציין, כי בתקציב הרגיל ההכנסות העצמיות מהוות כ- 77% מכלל תקציב ההכנסות. אחוז גבוה זה מעיד על עצמאות כלכלית, ואכן עיריית הרצליה מדורגת על ידי חברתStandard & poor's הבינלאומית, בדירוג הגבוה ביותר בישראל AAA כאחד הגופים האיתנים במשק הישראלי.

בהתאם לחזון העירוני, שהציב ראש עיריית הרצליה משה פדלון, הוצג התקציב וניתוח משמעויותיו בפני חברי המועצה על ידי מנהל הכספים של העירייה, רו"ח גולן זריהן.

עיקר ההשקעה והוצאות התקציב הרגיל לשנה הקרובה יהיו בתחום החינוך בעיר, בסך כ-263 מיליון ש"ח, אשר מהווים את ההוצאה הגדולה ביותר מכלל התקציב העירוני - 33.2%. תקציב זה כולל תגבור, יוזמות ותוכניות העשרה בחינוך. בנוסף, ממשיכה העיריה להשקיע בבנייה, שיפור ושדרוג של מוסדות חינוך בעיר.

נתח תקציבי גדול מופנה גם לשיפור פני העיר ואיכות הסביבה (שאיפה) - כ 14% מהתקציב הרגיל. תחום התרבות, הנוער והספורט מהווה כ- 9% מעוגת התקציב הרגיל. ואכן, בשנת 2015 תימשך ההשקעה הרבה באירועי התרבות והספורט מהם נהנים התושבים: מופעי הקונצרט בפארק, עדלאידע ואירועי הספורט העממי. תחום נוסף הזוכה לנתח תקציבי גדול הוא הרווחה – 11.6% מסך התקציב.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון הודה לאנשי המינהל הכספי, למנכ"ל ולמנהלי האגפים של עיריית הרצליה על שיתוף הפעולה בהכנת תוכנית העבודה השנתית, והוסיף כי "התקציב שאושר ישפר את היכולות שלנו כעירייה להעניק לתושבים את מיטב השירותים ברמה הגבוהה ביותר, וכן יקדם את האיתנות והעצמאות הכלכלית של העיר - ובכך את היכולות לקידום השקעות עתידיות בחינוך, תרבות, התחדשות עירונית וכלל תחומי איכות החיים בעיר".

 

  

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525