אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

מקמפסטים בנווה עמל

22/12/2014
מקמפסטים בנווה עמל (הגדל)

 

ביוזמת תושבים בנווה ועמל וועד השכונה, הוחלט על קיום פיילוט שכונתי בנושא השימוש בקומפוסטר, המיכל שלתוכו שמים את שאריות המזון כדי שהם יהפכו לדשן. במסגרת הפיילוט הותקנו קומפוסטרים בעשרות חצרות בבתים בשכונה והדיירים נהנים מליווי אישי על מנת להפיק את המרב מהקומפוסטר.

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


הקומפוסטר משפר את גדילת הצמחים, מעניק להם מינרלים חשובים והכל מדשן טבעי ללא שימוש בכימיקלים מזיקים. בנוסף, בדרך זו חוסכים בעלויות השינוע של הפסולת מהפח הביתי לאתר הטמנה ותורמים לחיסכון בפליטות של גזעיי החממה, המהווים גורם מרכזי בהתחממות כדור הארץ.

מתברר כי 40% מהפסולת שאנו מייצרים בבית היא אורגנית, כלומר מורכבת שאריות מזון מהמטבח וגזם מהגינה. הפיכת הפסולת לקומפוסט היא תהליך טבעי של התפרקות הפסולת האורגנית לדשן. עיריית הרצליה, בשיתוף התושבים, פועלת רבות לצמצם את נפחי הפסולת המועברים להטמנה, הן על ידי הפרדת חומרים שניתן למחזר (נייר, אריזות, זכוכית, קרטונים ועוד), והן על ידי עידוד התושבים לעשות קומפוסט בחצרות בתיהם ובגינות הקהילתיות.

תושבים המעוניינים לתרום לסביבה להכין בגינת ביתם דשן אורגני במחיר מסובסד (היחידה לאיכות הסביבה בעירייה מסבסדת ב-50% את עלות הקומפוסטרים לתושבי העיר) מוזמנים לפנות בטל' מס' 09-9548640.

 מצ"ב תמונה: פסולת אורגנית בתוך קומפוסטר

צילום: עיריית הרצליה


עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525