אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הרצליה: תיאטרון עם ערך מוסף

מאות תלמידי תיכון וחט"ב עברו שיחות והסברים על סובלנות חברתית ותסמונת אספרגר
לקראת צפייה בהצגה "המקרה המוזר של הכלב לשעת לילה", שתעלה החודש בהיכל אמנויות הבמה
5/01/2015
הרצליה: תיאטרון עם ערך מוסף (הגדל)


למאות תלמידים מהרצליה תהיה החודש הזדמנות מרגשת לקיים מפגש מקרוב עם שונות חברתית על ההשלכות שיש לה. זאת בעקבות ההצגה "המקרה המוזר של הכלב לשעת לילה מאוחרת", שתעלה החודש בהיכל אמנויות הבמה בעיר.

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

ההצגה, שעוסקת בצורה רגישה וכנה בהשתלבות בחברה של נער הלוקה בתסמונת אספרגר (מגבלה נוירולוגית התפתחותית, המתבטאת בעיקר בקשיים באינטראקציה חברתית ורגשית). תועלה בהרצליה תשע פעמים, ובין הצופים הרבים שיצפו בה יהיו גם 500 תלמידי תיכון וחט"ב שרכשו כרטיסים למופע וגם קיבלו הכנה מתאימה מראש.

ההכנה כללה שיחות והסברים בנושאי סובלנות חברתית עם דגש על האחר, השונה והחריג, והסבר על תופעת האספרגר, שבה לוקה גיבור ההצגה. בנוסף, בסיום כל הצגה יקיימו תלמידים, חניכי הצופים, התרמה לאלו"ט.

ב-25 בינואר, לאחר ההצגה האחרונה, יתקיים מפגש של תלמידים עם חלק משחקני ההצגה, בהם נדב נייטס, השחקן שמגלם את הנער, שיספר על הכניסה לדמות, תחושותיו ועל האופי של התפקיד.

הכנת התלמידים היא חלק מהמאמץ של ראש העיר להעלות את המודעות והרגישות לשונות חברתית, בעיקר בקרב בני נוער. מודעות זו משתלבת עם הנושא שהוגדר על ידי משרד החינוך "האחר הוא אני".

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון: "אני שמח על הפרויקט המעלה את המודעות והרגישות של בני נוער בעיר למי ששונה מהם. בכך אנחנו תורמים לכך שהעיר והחברה יגלו יותר הבנה ואמפתיה לחלש ולבעל מוגבלות".

 


תמונה מההצגה

צילום: דניאל קמינסקי

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525