אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

מאות תושבים השתתפו בכנס הדרכה וייעוץ לתמ"א 38 שערכה העירייה

בנוסף, הוצגה בפני הנוכחים היחידה להתחדשות עירונית
21/01/2015
מאות תושבים השתתפו בכנס הדרכה וייעוץ לתמ"א 38 שערכה העירייה (הגדל)


מי זכאי ליהנות מתוכנית תמ"א 38 לשיפור וחיזוק מבנים? איך להתארגן למהלך כזה? כיצד על הדיירים לשתף פעולה בינם לבין עצמם? תשובות לשאלות הללו ועוד רבות אחרות ניתנו במפגש מיוחד שערכה עיריית הרצליה, אגף מהנדס העיר, עם תושבים וועדי בתים בעיר על מנת להציג את התוכנית בצורה מקיפה, ובעיקר לייעץ להם כיצד לקדם את התוכנית אצלם בבית, וכן להשיב על שאלות בנושא.

בנוסף, הוצגה בפני הנוכחים היחידה להתחדשות עירונית, שהוקנה במסגרת אגף מהנדס העיר, על מנת לקדם ולתמוך בתהליכים העירוניים וכן לסייע לתושבים לחדש את סביבת המגורים שלהם. 

ואכן, העניין הרב שההתחדשות העירונית רחבת ההיקף שמתבצעת ברחבי הרצליה, ותוכנית תמ"א 38 בתוכה, הביאו מאות תושבים אל "היכל בעיר" שבו התקיים המפגש והמקום היה מלא מפה לפה.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, פתח את המפגש ואמר: "תמ"א 38 חשובה לכם וגם לנו. לכם - כי דרך תמ"א אתם יכולים לשדרג את איכות המגורים שלכם על-ידי הוספת מעלית, חדר ממ"ד ובכלל, לשפר את המראה של הבניין כולו, עם חזית יפה וחדישה. וחשוב לציין - כל זה ללא תשלום מצידכם."

עוד הוסיף פדלון: "תמ"א 38 חשובה גם לנו, כעיר שמשפרת את הבטיחות והחזות של המבנים, מושכת אליה עוד תושבים וכך אנחנו מניעים את ההתפתחות הכלכלית והתרבותית של העיר".

מהנדס העיר, אדר' מייק סקה, אמר: "זה הכנס בראשון מתוך סדרה של כנסים שאגף מהנדס העיר מתכוון לקיים השנה ברחבי העיר. השנה הוכרזה כשנה של התחדשות עירונית ובכוונתנו להוציא לפועל עשרות פרויקטים של תמ"א 38".

 

כמו כן הוצגו שירותי האגודה לתרבות הדיור בתחום.

 

בהמשך התקיים פאנל בהשתתפות ראש העיר, משה פדלון, סגנית ומ"מ ראש העיר, מאיה כץ, מהנדס העיר מייק סקה מנהלת היחידה להתחדשות עירונית תמר פוריה שרביט וכן תושבים שביצעו או נמצאים בתהליך של התחדשות עירונית, אשר השיבו לשאלות בנושא תמ"א 38 שהפנו אליהם תושבים מהקהל.

 


 

בתמונה: הפאנל בכנס: במרכז ראש העיר משה פדלון

צילום: תומר רבינוביץ

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525