אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הופקדה תוכנית מתחם 'אפולוניה'

סמוך למצוק החוף של הרצליה, ייבנו לפי התוכנית 3,900 דירות,
60 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה ו-20 אלף מ"ר מסחר
22/01/2015
הופקדה תוכנית מתחם 'אפולוניה' (הגדל)


הוועדה הלאומית לדיור לאומי (ותמ"ל) אישרה היום להפקדה את תוכנית הבנייה להקמת 3,9000 יחידות דיור בשכונת 'אפולוניה' בצפון מערב הרצליה, בקרבת קו החוף של העיר. 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

התכנית, שהוגשה על ידי רשות מקרקעי ישראל, מתוכננת מזה מספר שנים בליווי עיריית הרצליה ובתמיכתה. בשנה האחרונה הנחה ראש העיר מר משה פדלון את מהנדס העיר לקדם את התכנית ולהביאה לדיון בוועדות התכנון. התוכנית עודכנה ועברה מספר שינויים, ביניהם קבלת חיבור ראשי ישירות לכביש מס' 2.

שטח התכנית הינו כ- 916 דונם ונכללים בה שני מתחמים עיקריים - מתחם מערבי, מחוף הים ועד המורדות המזרחיים של מצוק הכורכר, המיועד לגן הלאומי אפולניה, ומתחם מזרחי, ממורדות המזרחיים של מצוק הכורכר ועד דרך מס' 2, המיועד לפיתוח עירוני.

20% מכלל הדירות תהיינה דירות קטנות בשטח של עד 75 מ"ר בנוי. בהתאם לבקשת העירייה, בכניסה לשכונה ימוקם מתחם תעסוקה, הכולל כ-60 אלף מ"ר שטח עיקרי וכן לשטחי מסחר בהיקף של 20 אלף מ"ר. כמו כן תכלול התכנית שלושה בתי מלון בסמוך לפארק אפולוניה.

ממשרד מהנדס העיר נמסר כי השכונה תיבנה בצפיפות גבוהה יחסית על שטח לא גדול, ובכך היא משלימה את המרקם העירוני הבנוי של העיר הרצליה, בהתאם לתכנית המתאר שבהכנה.

התכנית צפויה להיות מופקדת תוך 90 יום ולאחר מכן תוגש לדיון לקראת מתן תוקף רוב שטחי השכונה, להבדיל משטח הגן הלאומי, מוקמו על שטחים שנמצאו על ידי המשרד להגנת הסביבה כשטחים שאין בהם זיהומי קרקע.

התוכנית מסדירה את פיתוחו של הגן הלאומי אפולוניה, הכולל את המצודה העתיקה ואת רצועת רכס הכורכר המקביל לחוף הים. פיתוח הגן הלאומי יכלול טיילות נוף, אזורי שהיה, אתרים ארכיאולוגים ואיזורי הדרכה.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, בירך על ההחלטה ואמר "ההחלטה ממשיכה את תנופת ההתחדשות העירונית ומהפכת הדיור בעיר. אלפי הדירות שיוצעו בפרויקט מתווספות לאלו ש"במתחם הכוכבים", שהבנייה בו החלה השבוע, וכן לבנייה החדשה ותוכניות תמ"א 38 שמבוצעות ברחבי העיר".

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525