אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

תוכנית לפינוי בינוי בשיכון ויצמן הוצגה לבחינה ראשונית לוועדה המקומית

התוכנית מציעה להקים במקום שכונת מגורים חדשה, הכוללת כ-15 מבני מגורים בני 10-16 קומות,
שיכללו כ-1,700 יחידות דיור
11/02/2015
תוכנית לפינוי בינוי בשיכון ויצמן הוצגה לבחינה ראשונית לוועדה המקומית (הגדל)


תנופת ההתחדשות העירונית בהרצליה נמשכת, ולמסלול השדרוג וחיזוק בניינים במסגרת תמ"א 38, נוסף המסלול של פינוי-בינוי. בשבוע שעבר הוצגה לוועדה המקומית תוכנית לקיים פינוי בינוי בשיכון ויצמן בעיר. התוכנית המוצעת חלה על מתחם השוכן בין הרחובות הרב קוק, אבן עזרא, דון יוסף הנשיא, תור הזהב ו-ויצמן. 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

כיום יש במתחם כ-30 מבני מגורים ישנים, שבהם כ-500 יחידות דיור. התוכנית מציעה להקים במקום שכונת מגורים חדשה, הכוללת כ-15 מבני מגורים בני 10-16 קומות, שיכללו כ-1,700 יחידות דיור.

התוכנית המוצעת מבטאת את תפיסתו של ראש העיר משה פדלון, האומר: "הרצליה מתחדשת ומשנה את פניה במסגרת תמ"א 38, כשהעיר מובילה במספר ההיתרים שאנחנו נותנים. לבניינים האלה יצטרפו בקרוב מתחמים שלמים בשכונות, שיעברו פינוי בינוי וישפרו בצורה משמעותית הן את איכות המגורים של דייריהם והן את החזות האסתטית של העיר. התוכנית תבוצע תוך דיאלוג עם התושבים ובשיתוף איתם".

התרומה הציבורית של התוכנית משמעותית, שכן היא מציעה שדרוג לציר הרב קוק באמצעות הרחבת זכות הדרך ויצירת בינוי הכולל עירוב שימושים של מגורים, מסחר ושטחי ציבור. בנוסף, התוכנית מייעדת עתודת קרקע של כ-6 דונם להקמת בית ספר יסודי בשכונה.

התוכנית נבחנה בהיבטים התכנוניים והתחבורתיים, ובקרוב יתקיים מפגש עם התושבים שבו התוכנית תוצג בפניהם.

 

התכנית מוצעת ומקודמת ע"י חברת אזורים.
 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525