אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

החלו העבודות לפתיחת רחוב סוקולוב ולהסרת אי-התנועה החוסם המרכזי

העבודות כוללות בין השאר את ביטול האי המרכזי, סלילה והקמת רמזור בצומת
9/03/2015
החלו העבודות לפתיחת רחוב סוקולוב ולהסרת אי-התנועה החוסם המרכזי (הגדל)כבר ביום ראשון השבוע (8.3) גודר אי-התנועה המרכזי (הידוע בכינוי "הקפסולה"), שבצומת הרחובות סוקולוב-בן גוריון, ובכך ניתן האות לתחילת העבודות באזור, להסרת אי התנועה החוסם, שהפך בשנים האחרונות לאחד מסימני ההיכר של הפקקים הגדולים וחסימת האזור לתנועה ועורר תרעומת ותסכול, הן בקרב התושבים הגרים באזור והן בקרב הסוחרים במרכז העיר.

 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

 

העבודות כוללות את ביטול האי המרכזי, סלילה והקמת רמזור בצומת, שני נתיבי נסיעה בסוקולוב ממזרח למערב בקטע בית הכנסת הגדול, שני נתיבי נסיעה בבן גוריון מדרום לצפון (שד' ח"ן) וכן לסוקולוב מערב, פתיחת שד' ח"ן עד רח' בני ברית לשני נתיבי נסיעה לצפון ומתן אפשרויות חנייה לכל האורך. ברח' סוקולוב, לכיוון מזרח, כוללות העבודות פתיחתם של שני נתיבי נסיעה: נתיב שמאלה לשד' ח"ן והשני - נתיב תנועה ימינה, לרחוב בן גוריון. 

בנוסף, מתוכננות עבודות שיפוץ הכוללות בין היתר: העתקת עמוד החשמל הגדול בבן גוריון - המפריע לציר התנועה של הולכי הרגל, כולל שיפור הניראות של הרחוב, באמצעות הטמנת חלק מכבלי רשת החשמל לתוך הקרקע ברחוב סירקין.

העירייה גם תפנה את המבנה של הביתן שניצב ממש על ציר התנועה, יבוצע שינוי קווי מים, החלפת כל עמודי התאורה בצומת, התקנת עמודים "חכמים" ואסתטיים, עליהם ניתן להתקין מספר ניכר של שלטי תנועה ואף רמזורים.

תוקם מדרכה חדשה לאורך כל שדרות ח"ן. כמו כן, השיפוץ שם דגש על שיפור במראה של פני הרחוב וייערכו עבודות לפיתוח סביבתי, לטובת הבאים למרכז העיר - כולל התקנת פרגולה רחבה לצל, מתקנים לילדים ופתיחת הציר לאולם 'היכל בעיר'.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון, אשר החליט על ביצוע פתיחת הרחוב, השיק את פתיחת העבודות ומסר: "מטרת שינויי התנועה ברחוב היא לתת לתושבים, לדיירי הרחוב ולסוחרים מענה תחבורתי טוב ויעיל, שישפר את התנועה באזור, את הנגישות אליו ואל איכות החיים של כלל תושבי העיר, הזקוקים למרכז עירוני שוקק חיים, פתוח ונגיש".

ראש העיר הדגיש כי: "רחוב סוקולוב הוא הלב הפועם של העיר ועל מנת שהלב הזה ימשיך לפעום ולספק חיים עירוניים תוססים חייבים לפתוח את החסמים ולאפשר תנועה ונגישות הולמת לכל באי העיר".

 

העבודות יימשכו כארבעה חודשים והן תבוצענה גם ביום וגם בלילה. הכבישים ייחסמו לתנועה רק במהלך הלילה, מהשעה 21:00 עד 5:00 בבוקר למחרת.

 


 

מצ"ב הדמיית הרחוב לאחר השיפוץ.
מצ"ב תמונה: ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, סגנית ראש העיר איה פרישקולניק, סגן ראש העיר, צבי וייס, סגנית ומ"מ ראש העיר, מאיה כץ אחראית על תיק התחבורה והתנועה.

צילום: תומר רבינוביץ'.
  

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525