אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

דיונים בהרצליה על מתווה קלינטון בנושא עתיד ירושלים

תלמידי תיכונים וחט"ב בהרצליה ישחזרו את הדיונים בהצעתו של נשיא ארה"ב שהועלתה לפני 15 שנה
29/03/2015
דיונים בהרצליה על מתווה קלינטון בנושא עתיד ירושלים (הגדל)

 

תלמידי בתי ספר התיכוניים בהרצליה עומדים לחזור 15 שנה לאחור, כאשר יקיימו הדמיה של הדיונים שהתקיימו בנושא הצעת הנשיא האמריקני, ביל קלינטון, לגבי עתיד ירושלים כחלק ממתווה קלינטון להסדר קבע בין ישראל לפלסטינים.

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוניהשחזור הוא חלק מתוכנית אומ"ה, המתקיימת בבתי ספר בהרצליה, בשיתוף מדרשת אדם, זו השנה השישית. במסגרת התוכנית המשתתפים לומדים מדי שנה את אחת ההצעות של האו"ם, או הסכמים בינלאומיים אחרים הקשורים בהיסטוריה של מדינת ישראל. הלמידה מהווה הכנה לכינוס בן יומיים, שבו כל בית ספר מייצג מדינה אחת מבין אלו שהיו שותפות להחלטה ומדמה את פעילותה בתהליך קבלת ההחלטה.

השנה כאמור תתמקד הלמידה בהצעה המתייחסת לעתיד ירושלים, שהועלתה ע"י הנשיא האמריקני בשנת 2000 לאחר כישלון ועידת קמפ דיוויד ובעיצומה של האינתיפאדה השנייה. הנשיא קלינטון נועד עם נציגי ישראל והפלסטינים בבית הלבן ושטח בפניהם את הקווים המנחים האמריקניים, ביניהם הצעה לפתרון הסכסוך בירושלים.

העיקרון הכללי בהצעה הוא שאזורים ערביים בירושלים יהיו פלסטיניים, ואזורים יהודיים יהיו ישראליים., עיקרון זה, הציע, יהיה תקף גם לגבי העיר העתיקה. הנשיא המליץ ששני הצדדים יעבדו על מפות שייצרו רציפות (טריטוריאלית) מרִבית עבור שני הצדדים. 

השנה למדו את הנושא תלמידים מתעניינים מבתי הספר העל יסודיים : מפתן ארז, תיכון היובל, תיכון הראשונים, תיכון דור, תיכון הנדסאים, וכן חטיבת יד גיורא, חטיבת סמדר.

בכנס המסכם, שיתקיים ב-20 באפריל, ייצגו בתי הספר את העמדות של ארה"ב, ישראל, והפלסטינים בדיון על מתווה קלינטון. כמו כן ייצג אחד מבתי הספר את עמדות הליגה הערבית בשנים שלאחר מכן. הנושאים המרכזיים שבהם ידונו התלמידים הם : גבולות העיר ירושלים, הריבונות על העיר, עתיד המקומות הקדושים.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון: "התוכנית מספקת לתלמידים הזדמנות להיות מעורבים במהלך חשוב בהיסטוריה של מדינת ישראל ולראות עד כמה הוא מרתק ומעשיר. אני מאחל להם הצלחה והנאה".  

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525