אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

עיריית הרצליה עתרה לבג"צ נגד הרחבת מלון דן אכדיה

ראש עיריית הרצליה משה פדלון: ״מדובר במפלצת בטון שתהווה מפגע תחבורתי,
תסתיר את קו החוף ותפגע ברווחתם ובאיכות חייהם של תושבי הרצליה"
14/04/2015
עיריית הרצליה עתרה לבג"צ נגד הרחבת מלון דן אכדיה (הגדל)

 

המאבק של עיריית הרצליה, ושל העומד בראשה, ראש העיר משה פדלון, כנגד ההחלטה להקחיב את מלון דן אכדיה נמשך. העירייה עתרה לבית המשפט המחוזי בתל אביב (ב-12.4.15) כנגד ההרחבה בעקבות דחיית הערר שהגישה העירייה לוועדה ארצית לתכנון ובנייה.

 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוניעל פי המתוכנן, למלון - שבו יש כיום כ-200 חדרים - אמורים להתווסף עוד כ-1,100 חדרים, כך שיהיו בו בסף בכל כ-1,300 חדרים, וכן יתרחבו בו שטחי המסחר והאירועים. מדובר בהגדלת שטח של כ-146 אלף מ"ר.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון נימק את התנגדותו בכך שמדובר בהליך הפוגע ברווחתם ובאיכות חייהם של תושבי הרצליה בכלל, ושל אלו המבקשים להגיע אל קו החוף, מאחר שהדבר יוצר מפגע תחבורתי שיחסום את הנגישות לכל מערב הרצליה.

עוד הבהיר ראש עיריית הרצליה, כי "גם מבחינה סביבתית מדובר בפגיעה, שכן עקב גודלו של המבנה, אם תאושר בנייתו כמתוכנן, הוא עלול להוות מפלצת בטון שתפגע הן בנוף קו החוף והן בזרימת האוויר באזור".

פדלון הדגיש כי הוא בעד הגדלת היצע חדרי המלון בעיר, אך יש לשמור על מידתיות והציע, לחילופין, לצמצם בחצי את היקף המלון המתוכנן, כך שיתווספו לו 500-600 חדרים בלבד.

בעירעור הודגש כי "בהבל פה ממש ובהינף קולמוס, ותוך התעלמות בלתי מנומקת בעליל מטענות מהותיות שנטענו בפניה בהרחבה ובפירוט, אישרה וועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית את אחת מהתוכניות הגדולות והמשמעותיות ביותר שאושרו לאחרונה במרחב של הרצליה, בחוף הים הדרומי - באזור בעל רגישות עצומה, ובאופן שמאפשר ליזמים-המשיבות 3-4, להכפיל פי למעלה מ-6 את היקף הבניה והשימוש של מלונאות במתחם המקרקעין ולהוסיף עשרות אלפי מ"ר של מלונאות, שטחי מסחר, מסעדות, אולמות ארועים וכנסים, והכל בניגוד גמור לעמדתה הנחרצת של הועדה המקומית כמו גם של עיריית הרצליה."

לענין זה יודגש כי על פי דרישת הועדה המחוזית-מאחר שהמקרקעין אינם בבעלות היזמיות - התוכנית הוגשה על ידי הוועדה המקומית, בשלב בו זו תמכה בה. אך בסופו של דבר, אישרה הוועדה המחוזית התוכנית, חרף התנגדותה של הוועדה המקומית לתכנית.

עוד יודגש כי העירייה - בנוסף להיותה רשות ציבורית שבתחום שיפוטה מצויים המקרקעין, היא גםהבעלים הרשום של רובם המכריע של המקרקעין.

ואולם כאמור - הוועדה המחוזית לא התחשבה כלל וכלל בעובדות אלה, וכך גם וועדת המשנה של המועצה הארצית. 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525