אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הנצחה ייחודית בהרצליה: ברקוד שמפנה לסיפורו של חלל על כל נר זיכרון

פרויקט 'חיים בלבבות': תלמידי התיכונים וחטיבות הביניים בעיר יספרו את הסיפור האישי של הנופלים
14/04/2015
הנצחה ייחודית בהרצליה: ברקוד שמפנה לסיפורו של חלל על כל נר זיכרון (הגדל)

 

תלמידי שכבת ח' בחטיבת הביניים 'יד גיורא', בהובלת מועצת השכבה, החליטו לעשות מעשה שיכבד ויוקיר תודה לחללי מערכות ישראל בני העיר, ויזמו את פרויקט "חיים בלבבות".

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוניהרעיון לפרויקט עלה בעקבות מבצע 'צוק איתן' וקשר שנוצר בין התלמידים עם פרופ' אסא כשר, שכתב: "לכבד את הנופלים פירושו לתת להם חרף מותם נוכחות ממשית בחיינו.... אני מציע לכל אחד ואחת שיקר לליבם זכרם של הנופלים, שיבחרו להם שני שמות, נוסף על אלה שהטביעו חותם מעצמם".

וכך ביום הזיכרון לחללי צה"ל, כל תלמידי החטיבות והתיכונים בהרצליה יקבלו נר זיכרון, שעליו מדבקה עם ברקוד.

בסריקתו הם יופנו לאתר "יזכור" של משרד הביטחון, בו יקראו על חייל או חיילת שנפלו ובהמשך יספרו עליהם בכיתה ויעברו שיעור חינוך שנכתב על ידי מועצת השכבה. בערב יום הזיכרון הם יישבו יחד עם משפחותיהם וגם להם יספרו עליהם.

לשם קיום הפרויקט המרגש התלמידים עיצבו מדבקות עם שמות הנופלים שאותן הדביקו על נרות זיכרון, כתבו מערך שיעור שיועבר בכל התיכונים והחטיבות בעיר ביום הזיכרון.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון שהתלהב מהיוזמה של התלמידים אמר: "זוהי הנצחה יפה ומעוררת כבוד. המחשבה היפה של התלמידים היא ביטוי לתחושת התודה העצומה שכולנו חשים על קורבנם העצום של הנופלים ובני משפחותיהם". 

 


 
בתמונה הראשית: ראש עיריית הרצליה נפגש עם תלמידי חטיבת הביניים יד גיורא אשר הציגו בפניו את פרוייקט הנצחת חללי מערכות ישראל - "חיים בלבבות".
צילום: עיריית הרצליה.
  

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525