אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הרצליה חנכה גינה ציבורית ע"ש רס"ן רועי קליין ז"ל | צפו בסרטון ←

ראש עיריית הרצליה משה פדלון: "מעשה גבורה שצריך לשמש מופת עבור הדורות הבאים"

28/04/2015
הרצליה חנכה גינה ציבורית ע"ש רס"ן רועי קליין ז"ל | צפו בסרטון ← (הגדל)

 

בטקס חנוכת גינה ציבורית על שמו של רס"ן רועי קליין ז"ל, השתתף שר הכלכלה, בני משפחה וחברים.

כחלק מאירוח מירוץ גולני בעיר - לוחמי גולני חלפו בריצה ליד הגינה והצדיעו למפקדם.

 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני" פעולתו של רס"ן רועי קליין היא מעשה גבורה שצריך לשמש מופת עבור הדורות הבאים וחשוב בעיניי להנציח אותו ", אמר ראש עיריית הרצליה משה פדלון בטקס חנוכת גינה ציבורית בעיר על שמו של רועי קליין.

הטקס, במעמד שר הכלכלה נפתלי בנט. נערך ביום שני השבוע בהשתתפות ההורים, שושנה ואהרון, הרעיה שרה, הילדים גלעד ויואב, חבריו של רועי קליין ז"ל, סגני ראש העיר, מנכ"ל העירייה ובכירי העירייה.

רס"ן רועי קליין ז"ל נפל במלחמת לבנון השנייה, כאשר זינק על רימון שהושלך לעבר חיילי כוח שהיה תחת פיקודו ובכך הציל את חייהם, על מעשה זה הוענק לו עיטור העוז. הגינה על שמו נמצאת בצומת הרחובות פינסקר-איבן עזרא.

בדבריו בטקס אמר ראש העיר משה פדלון : " בחייו של אדם יש לפעמים מצבים שבהם מתגלה האדם האמיתי כפי שהוא, ללא מסכה או כיסוי. זהו בעיני המצב שבו היה רועי קליין באותו רגע של נפילת הרימון. החלטתו מבטאת את צו מצפונו, את העולם הערכי שלו ".


בסיום הטקס היה רגע מרגש במיוחד כאשר בתום שירת התקווה, חיילי גולני, כחלק מאירוח המרוץ של החטיבה, חלפו בריצה ליד הגינה והצדיעו למפקדם.

החיילים הגיעו להרצליה מוקדם יותר במסגרת המרוץ המסורתי של החטיבה הנפתח בחרמון ומסתיים באילת. כאן הצטרפו אליהם בריצה 150 תלמידי תיכון בעיר. בהמשך היום התנדבו החיילים בפעילות קהילתית בבית פוסטר, בבית לבצלר ובבית אבות בעיר.

בערב הגיעו ללינה בעיר כל חיילי החטיבה, לא לפני שהם נהנו ממופע בפארק בהשתתפות להקה צבאית ולהקת "התקווה 6".

 


 

בתמונה: הטקס בגינת רועי קליין ז"ל: האב אהרון קליין (מימין), ראש העירייה משה פדלון, האישה שרה, הילדים, שר הכלכלה נפתלי בנט, סגני רה"ע ומנכ"ל העירייה.

 

צילום: ג'קי רבינוביץ
    

 

  

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525