אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

ראש עיריית הרצליה ומנכ"לית ויקימדיה העולמית נפגשו עם תלמידי חט"ב "הנגיד"

תלמידי "הנגיד" הציגו בפניהם את הפרויקט המיוחד שהם עובדים עליו ובמסגרתו ערכו 70 ערכים חדשים בויקיפדיה
2/06/2015
ראש עיריית הרצליה ומנכ"לית ויקימדיה העולמית נפגשו עם תלמידי חט"ב "הנגיד" (הגדל)


ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אירח השבוע בלשכתו את לילה טרטיקוב, מנכ"לית עמותת ויקימדיה העולמית, אשר הגיעה לישראל במיוחד לכנס השנתי של העמותה, ואת מיכל לסטר, מנכ"לית עמותת ויקימדיה ישראל, למפגש ייחודי עם תלמידי כיתה ז' של חטיבת הביניים הנגיד בהרצליה.

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


תלמידי הנגיד עסקו בשנה האחרונה בפרויקט ייחודי מסוגו בעולם: העלאת ערכי ויקיפדיה על ידי תלמידים צעירים. הפרויקט נעשה בשיתוף פעולה עם עיריית הרצליה והתמקד בערכים הקשורים לעיר.

התלמידים הציגו בפני האורחים את הערכים שהעלו. אחד מהם כתב על בי"ס ויצמן בעיר, שם למד ביסודי ושם למדה גם סבתו; אחר שאוהב מאד בוטניקה כתב ערך על הדולב הקליפורני; ואילו תלמיד אחר החליט לכתוב ערך על אברהם הירש, מראשי המועצה המקומית של הרצליה.

ראש העיר, משה פדלון: "מערכת החינוך שלנו בעיר היא מהמצוינות בישראל ואנחנו תמיד שואפים למצוינות. חשוב לנו להתאים את עצמנו למציאות משתנה ואתם תלמידים עשיתם היסטוריה. אני רואה בכך מתנה נפלאה לסיום חגיגות 90 שנה לעיר - ערכים חדשים הקשורים לעיר ומעשירים את הידע אודות העיר, פועלה וההיסטוריה שלה. אתם סייעתם להנגיש ידע זה ואני מודה לכם על כך ובעיקר גאה בכם".

לילה טרטיקוב, מנכ"לית עמותת ויקימדיה העולמית התרגשה מהתלמידים ואמרה: "עשיתם עבודה מדהימה. מדובר בפרויקט ייחודי בקנה מידה עולמי וישראל החלוצה בכך. אתם צעירים, אך כבר הוכחתם כמה אתם מדהימים. זה מאוד ייחודי בקבוצת הגיל שלכם להצליח לכתוב ערכים בוויקיפדיה, שכן זו משימה שאינה קלה אפילו למבוגרים. זו חדשנות ואין ספק כי אתם השארתם חותם".  

 


 

תמונה מהמפגש: תלמידי "הנגיד" עם (יושבים משמאל) מנכ"ליית ויקימדיה לילה טרטיקוב, ראש עיריית הרצליה משה פדלון, סגנית רה"ע איה פרישקולניק ומנהלת חט"ב הנגיד עדי רוסנסקי.

צילום: דוברות עיריית הרצליה

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525