אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

עיריית הרצליה ממשיכה במאבק נגד הרחבת מלון דן אכדיה

ביום רביעי השבוע התקיים דיון בעתירת העירייה ובסופו קבעה שופטת ביהמ"ש המחוזי בת"א,
דפנה אבניאלי, כי ייערך דיון נוסף ב-30.6

15/06/2015
עיריית הרצליה ממשיכה במאבק נגד הרחבת מלון דן אכדיה (הגדל)

 

ביום רביעי התקיים בבית המשפט המחוזי בת"א דיון בעתירה שהגישה עיריית הרצליה נגד ההחלטה לאשר את הרחבת מלון דן אכדיה. בתום הדיון קבעה השופטת דפנה אבניאלי, כי יתקיים דיון נוסף בנושא, ב-30 ביוני. 

 

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


עיריית הרצליה הגישה את העתירה לביהמ"ש לאחר שבחודש פברואר השנה דחתה ועדת המשנה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה את הערעור שהגישה העירייה בנושא.

על פי התוכנית, שעיריית הרצליה מתנגדת לה, יתווספו למלון דן אכדיה עוד 1,325 חדרים - גידול של יותר מפי 6! לעומת המצב כיום, וכן הוספת שטחים לשימושי מסחר, בהם מרכז כנסים, בתי עסק ומסעדות. כלומר, מדובר בשינוי מהותי של המצב הקיים, אשר יביא להקמת מפגע סביבתי ותחבורתי משמעותי בקו ראשון של חוף הים.

ראש העיר משה פדלון מסר כי: "כבר לפני מספר חודשים הגעתי לוועדה הארצית על מנת לערער על התוכנית, התרעתי כי מדובר במפלצת בטון שעלולה לפגוע בתושבי העיר הרצליה ובמי שירצו להגיע אל קו החוף, תגרום לחסימת עורקי התחבורה לכל אזור מערב הרצליה. בנוסף, הבנייה עלולה לפגוע בצורה בלתי הפיכה בקו החוף של העיר. תעצמו את העיניים ותחשבו על שלושה בניינים בגובה של 18-9 קומות שמסתירים לכם את הנוף, ממש על קו החוף".

פדלון ציין כי "חשוב לי להדגיש, אני בעד פיתוח התיירות בעיר ועידודה, אבל הכל צריך להיעשות במידתיות, תוך פגיעה מינימלית בתושבי העיר. לצערי, קודמיי בתפקיד לא הבינו את הפוטנציאל ההרסני של התוכנית וקידמו את אישורה. תושבי הרצליה מכירים היטב את הפקקים בימי הקיץ. מפחיד לחשוב מה יקרה כשהתוכנית תצא לפועל. לפיכך, החלטנו להמשיך במאבק המשפטי חלק מהמאבק נגד יישום התוכנית בכל הכלים המינהליים והמשפטיים העומדים לרשותי, על מנת לצמצם מהותית את היקף הבנייה המתוכננת במקום".

מאיה כץ, מ"מ וסגנית ראש העירייה הממונה על תיק התחבורה: "כבר היום אנו נאלצים להתמודד עם עומסי תנועה קשים ובלתי סבירים באזור שממילא מתקשה להכיל את נפחי התנועה הנוכחיים. לפיכך, אישור התוכנית במתכונתה הנוכחית ודחיית טענותינו והצעותינו יובילו לאסון תחבורתי של ממש אשר יהווה בכייה לדורות".

בעתירה שהגישה העירייה לבג"ץ היא מציינת, בין השאר, כי ועדת הערר התעלמה מהתנגדותה של הוועדה המקומית, שבהרכבה החדש סבורה כי התוכנית עלולה לגרום לקריסה של ממש במערך התחבורה, היא אינה מתאימה מבחינה אורבנית לסביבה הקיימת ואינה מאוזנת. עוד מציינת העירייה כי הנושא התחבורתי לא נבדק במלואו ע"י הוועדה שלא התייחסה לשימושים הנוספים שיהיו במקום עפ"י התוכנית, עם הוספת מסעדות, בתי קפה ואולמות אירועים, שיגרמו לעומסי תנועה רבים.

לאור העובדה שמדובר בתוכנית מהותית ביותר, רחבת היקף ועצומה בממדיה, מציינת העירייה, עם מלון בסדר גודל שאין לו אח ורע בארץ, המכפילה ביותר מפי 6 את מספר יחידות המלון וכוללת עשרות אלפי מ"ר, כמו גם שימושים מסחריים רבים נוספים באזור חוף הים, שהוא בעצמו בעל רגישות ציבורית וסביבתית רבה, וגורם לעומסי תנועה וחנייה קשים כבר היום, לא היה כל מקום לאשר התוכנית בלי לקיים דיון מהותי וענייני בכל הטענות של העותרות והתושבים.
    

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525