אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

מבט באמצע הדרך: תערוכת "נשים יוצרות" מ"ניצן הורים" הרצליה

אירוע פתיחה - 13 ביולי - היכל אמנויות הבמה בהרצליה

6/07/2015
מבט באמצע הדרך: תערוכת "נשים יוצרות" מ"ניצן הורים" הרצליה (הגדל)

  

".. ונגעתי בצבע נוזלי, ולא ידעתי אם זה הוא או אני. התלכלכתי. ציירתי רעיונות במכחול שערבב לי גוונים וגוון חדש נגלה לעיני. ולפתע ידעתי, אני היא היוצרת יש מאין. חלומותיי, פחדיי ושאיפותיי כבר לא בפנים, בסוד, אלא בחוץ עם כוחות " (תמר דונגי, אוצרת התערוכה)

 

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

'מבט באמצע הדרך' - היא שמה של תערוכה חדשה ומרגשת, המסכמת תהליך ארוך של קבוצת "נשים יוצרות" ממרכז 'ניצן הורים' בהרצליה.

'ניצן הורים' הינו מרכז ראשון מסוגו בארץ להדרכה ולהעצמת הורים עם לקויות למידה וקשיי קשב וריכוז. במרכז בהרצליה פועלת מזה כשנה קבוצת אמנות, ובה נשים, אימהות, שמבטאות את עולמן הפנימי באמצעות היצירה. כעת עולה תערוכה שלהן באכסדרה היכל אמנויות הבמה בהרצליה. התערוכה תוצג החודש, והאוצרת היא: מנחת הקבוצה ומטפלת באמנות: תמר דונגי.

לדברי שלי מגבר, מנהלת מרכז 'ניצן הורים' בהרצליה : " הנחת היסוד המלווה את המרכז הינה שהדרכה מותאמת, לצד פעילויות העצמה במגוון תחומים, מגבירה את תחושת הערך והמסוגלות. זוהי השנה הראשונה של קבוצת 'נשים יוצרות', שפועלת אצלנו לצד קבוצות ההעצמה נוספות, בנושאים כגון: עשייה משמעותית, פסיכודרמה, אורח חיים בריא ועוד. כשפתחנו את קבוצת האמנות לנשים, גילינו שחלקן לא מאמינות ביכולותיהן ליצור. תחושה זו השתנתה בהמשך. הנשים השתחררו ונתנו דרור לקשיים ולפחדים, כמו גם לחלומות ולשאיפות. החוויה, שעברנו השנה, לימדה אותנו שאפשר לגלות כישרונות ויכולות יוצאות דופן, גם אצל בעלי לקויות למידה וקשיים אחרים ".

עופרה זכריה, מנכ"ל היכל אמנויות הבמה , מוסיפה: " היכל אמנויות הבמה שמח לתת ליוצרות במה להציג את יצירותיהן. ההיכל כבר הפך לבית לתערוכות, אישיות וקבוצתיות, בנושאים ובחומרים מעניינים ומגוונים ".

מתארת האוצרת, תמר דונגי : " העבודות המוצגות הן מגוונות, בצבעי גואש, גבס ומים. ישנן עבודות על נייר ועל עץ, ישנם מיצגים תלת ממדיים, אמנות פלסטית ושימוש באביזרים, כגון: חרוזים, מסכות ועוד. מגוון החומרים, הטכניקות, והמדיומים, המוצגים, מהדהדים את העושר הפנימי של כל אחת מארבע היוצרות ואת העושר המפרה שבמפגש הקבוצתי ".

ערב השקת התערוכה, ייערך ב- 13.7.15 באכסדרה היכל אמניות הבמה, הרצליה, מהשעה 19:30. הציבור מוזמן. התערוכה תוצג עד ה- 30/07/15.

כללי: כיום, פועלים 3 מרכזי "ניצן הורים" בארץ: בהרצליה, בכרמיאל ובראשון לציון. המנהלת הארצית של המרכזים היא: רויטל גנץ.

המרכזים מהווים בית חם ומקצועי, ונותנים מענה אישי ומותאם להורים עם לקויות למידה וקשיי קשב וריכוז, שלהם ילדים בגילאי 0-8. במרכזים מתקיימות תכניות הדרכה, ייעוץ וליווי בתחומים מגוונים, פעילויות העצמה, העשרה, תרבות ופנאי.

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525