אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

אושרה להפקדה התוכנית לפינוי ובינוי בשיכון ויצמן בהרצליה

על-פי התוכנית יקומו בשכונה כ-15 מבני מגורים בני 10-16 קומות
וכן יהיו בה שטחים לטובת הציבור, שטחי מסחר ותעסוקה
30/07/2015
הגדל

 

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בהרצליה, ויו"ר הוועדה ראש עיריית הרצליה, אישרו ביום רביעי השבוע (29.7.15) את הפקדת התוכנית לפינוי ובינוי בשיכון ויצמן בעיר. 

 

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירונימדובר בתוכנית רחבת היקף, שהעירייה מובילה וחלה על שטח נרחב בעיר הפרוש בין הרחובות הרב קוק, אבן עזרא, דון יוסף הנשיא, תור הזהב וויצמן. התכנית שהוגשה ע"י חברת אזורים, אושרה על ידי הוועדה מתוקף סמכויותיה להפקיד ולאשר.

באזור הנכלל בתוכנית מצויים כיום כ-30 מבני מגורים, בהם יש כ-580 יחידות דיור. המבנים נבנו בשנות ה-60 וה-70 ומצבם הפיזי והתשתיתי מדורדר. בנוסף, קיימים במקום מרכז מסחרי ומספר מבנים ציבוריים.

מיקומו של המתחם בעיר הוא בעל יתרונות רבים, בשל קרבתו למוקדים עירוניים, כגון: רחוב סוקולוב ממזרח, פארק הרצליה ממערב, קניון שבעת הכוכבים ותחנת הרכבת ונגישותו הקלה לנתיבי איילון. מצבם הפיזי של המבנים, יחד עם מיקומו הנוח והנגיש יוצרים מתחם בעל פוטנציאל, שנוסף לחידוש ושיפור איכות המגורים הקיימת ותוספת יחידות דיור, יביאו גם שדרוג משמעותי למרחב הציבורי בפרויקט ובסביבתו.

 

התכנית החדשה מציעה הריסה ופינוי של כל המבנים במתחם ובמקומם הקמת שכונת מגורים חדשה הכוללת כ-15 מבני מגורים בני 10-16 קומות, ובהם 1,728 יחידות דיור. בנוסף, יהיו על-פי התכנית שטחים לטובת הציבור, שטחי מסחר ותעסוקה.

העקרונות שהותוו לשדרוג, פיתוח ועיצוב המרחב הציבורי במתחם וסביבותיו כוללים בין היתר פיתוח של רח' רב קוק כרחוב ראשי מסחרי, הרחבת זכות הדרך ברחוב הרב קוק ובכך מאפשרת מדרכות רחבות עבור הולכי רגל, מיקום שבילי אופניים ומיקום נתיבים ייחודיים לתחבורה ציבורית. שטח ציבורי פתוח לטובת פארק שכונתי ועוד עתודת קרקע משמעותית המיועדת למבני ציבור.

עם אישור התוכנית אמר ראש העיר, משה פדלון: "הרצליה ממשיכה בתנופת ההתחדשות העירונית במטרה לשדרג את איכות המגורים של התושבים הוותיקים, לשפר את חזות העיר ולממש את החזון העירוני ולאפשר לצעירים שגדלו והתחנכו בעיר - להישאר לגור בה. עם יישום התוכנית תהפוך שכונת ויצמן לשכונה אטרקטיבית בעלת תכנון מודרני המתאים לחיי קהילה בעיר עכשווית".

לדברי מאיה כץ, סגנית ומ"מ ראש עיריית הרצליה: "מדובר בפרויקט שישפר באופן משמעותי את הנגישות התנועתית לעיר וממנה. זאת, מכיוון שדופן הבנייה על כביש הרב קוק תרחיב את הכביש ותביא לתוספת של עוד מספר נתיבים, דבר שיאפשר לנו תכנון עתידי של מסלולי העדפה לתחבורה ציבורית מודרנית". כץ הדגישה עוד כי : "עמדנו על כך שתכנון השכונה החדשה יכלול מדרכות רחבות להולכי הרגל ורשת של שבילי אופניים, אשר ימשיכו את רצף השבילים מכל קצוות העיר".

 


 

מצורפות שתי הדמיות של התוכנית.

הדמיות: דוברות עיריית הרצליה.

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525