אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

אלפי בתי אב בהרצליה מנותקים מחשמל: ראש העירייה משה פדלון דורש הוצאת צווי ריתוק לעובדים והקמת ועדת חקירה ממלכתית

"מדובר בליקוי מאורות וביזיון ברמה הלאומית - אנשים חיים יום יום בפחד מטרור - וכעת גם מפחדים מהחושך"
26/10/2015
הגדל
 


מאתמול (יום א') בשעות הבוקר המוקדמות ועד היום (שני) בשעה זו, מעל 6,500 בתי אב בעיר הרצליה עדיין מנותקים מחשמל, וכך גם עשרות גני ילדים, בתי ספר ומוסדות ציבור נוספים, ופתרון באופק - אין.

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

ראש העיר משה פדלון מספר: " במהלך שעות הערב והלילה צוותי העירייה, מכל האגפים, עבדו במשך שעות במתן סיוע לפינוי עשרות משפחות שמצבן אינו מאפשר שהייה ללא חשמל, בהן חולים הזקוקים לבלוני חמצן, קשישים ומשפחות עם פעוטות רכים. במהלך הערב והלילה, עניתי באופן אישי לשיחות של תושבים שפנו למוקד העירוני, חלקם בבכי קורע לב. כולם ביקשו לחדש את אספקת החשמל, אך לא היה ביכולתנו לספק מענה. ב מהלך סיורים שערכתי בעיר, בעיקר במוקד האירוע המרכזי ברחוב בארי שם קרסו עמודי חשמל - דאגנו לפנות את המקרים הדחופים לבתי מלון ."

פדלון מתאר: " למקום הגיעו שני עובדי חברת חשמל, שסרקו את השטח ונעלמו כלעומת שבאו. אני מכיר את חברת החשמל ולאורך כל השנים ראיתי דפוסי פעולה אחרים, בהם חוליות של עובדים מסורים הגיעו למקומות שבהם היו תקלות ולא הרפו עד לתיקון מלא של הנדרש. לגבי מה שהיה אתמול, לא זו ההתנהלות לה אני מצפה מחברה בעלת אחריות לאומית לאיכות החיים הבסיסית של תושבי ישראל ".

פדלון ציין כי לא ייתכן שדווקא בתקופה כל כך רגישה ומתוחה מבחינה ביטחונית, בה אנשים חיים בפחד, יתווסף גם הפחד מהחשיכה.

היכן החמלה והאנושיות? שואל פדלון ומדגיש כי: " מדובר במחדל חמור ביותר ובפשיטת רגל מוסרית! ואני דורש מממשלת ישראל ומן הכנסת להקים לאלתר ועדת חקירה ממלכתית לבירור האחריות למחדל. אני קורא למדינה לפעול להוצאת צווי ריתוק לעובדים ולנקוט צעדי חירום דחופים על מנת להשיב את החשמל לתושבי המדינה - ולמנוע בכך את המחדל הקרוב הבא ".

 

 

 ראיון עם ראש העיר, מר משה פדלון - חדשות ערוץ 2: 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525