אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

מאיה כץ, סגנית ומ"מ ראש העירייה: "פתיחה חלקית של כביש 531 - אסון תחבורתי לעיר הרצליה"

זאת לאחר שנודע כי קיימת כוונה לפתוח לתנועה את המקטע שבין כביש 4 לדרך ירושלים כבר במהלך חודש נובמבר ללא אישור העירייה
3/11/2015
מאיה כץ, סגנית ומ"מ ראש העירייה: "פתיחה חלקית של כביש 531 - אסון תחבורתי לעיר הרצליה" (הגדל)

  
מ"מ וסגנית ראש עיריית הרצליה הממונה על תחום התחבורה, מאיה כץ, שיגרה מכתב חריף למשרד התחבורה נגד פתיחה חלקית של כביש 531. זאת לאחר שנודע לאחרונה, כי קיימת כוונה לפתוח לתנועה את המקטע שבין כביש 4 לדרך ירושלים כבר במהלך חודש נובמבר ללא אישורה של עיריית הרצליה. 
 

 

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

על פי הערכות גורמי המקצוע בעירייה, פתיחת המקטע תשפיע משמעותית בכל הקשור לנפח ולעומס התנועה, כמו גם לרמת הבטיחות ברחובות העיר. נכון להיום, לאחר שעות העומס, נוסעים הבאים מכפר סבא לכיוון מזרח נוהגים להמשיך בכביש 4 עד כביש 5 ולא נכנסים להרצליה.

השינוי שיחול, עם פתיחת המקטע, יגרום לכך שרבים מהם ייאלצו להיכנס להרצליה ובכך עלולים ליצור עומסי תנועה ממושכים בעיר ולהחריף את בעיית הפקקים הקיימים כבר כיום ומקשים על תושבי העיר והמבקרים בה.

בנוסף, התוספת המשמעותית לתנועת כלי הרכב ברחוב הבריגדה היהודית עלולה לזלוג לרחובות נוספים סמוכים בעיר, כגון גולומב, אלתרמן ו-ויזנטל.

בשנת 2016 עתידות להתחיל עבודות תשתית בציר ז'בוטינסקי, כתנאי וחלק מפיתוח שכונות מגורים חדשות, דבר אשר יגרור עיכובים נוספים שיחריפו את המצב הבלתי נסבל ביציאה ובחזרה לעיר באזור זה בשעות העומס.

במכתבה כתבה כץ כי:"ההחלטה לפתוח את המקטע החלקי בלבד בשלב זה אינה סבירה, ומהווה תכנון לקוי ורשלני של מערכת הכבישים. אין שום סיבה שתושבי הרצליה, אשר סובלים ממילא מהסדרי התנועה שנוצרו לטובת העבודות בפרויקט, ייאלצו להתמודד עם עיכובים ניכרים נוספים. עיריית הרצליה מתנגדת בתוקף לפתיחת המקטע החלקי עד שיושלם הפרויקט במלואו, קרי, חיבורו לכביש 20".
 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525