אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

מהפכת הדיור בגליל ים: כ-2,000 דירות חדשות יימכרו ב"מחיר למשתכן", מתוכן כ-500 יחידות ייעודיות לבני העיר

ראש העירייה משה פדלון: "הנחיתי לקדם תוכניות ב-5 פרויקטים נוספים, כך שייבנו בעיר כ- 1,000 דירות במחיר מופחת משמעותית לבני המקום"
8/11/2015
הגדל
 

ביום רביעי האחרון (4.11) נפגשו ראש עיריית הרצליה משה פדלון, סגניתו הגב' מאיה כץ ומהנדס העיר, מייק סקה, עם שר האוצר משה כחלון, מנכ"ל משרד האוצר, ח"כ אלי כהן, יו"ר ועדת הרפורמות בדיור ובכירי האוצר.

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

בפגישה, הציג ראש העיר לשר את תוכניותיו לבנייה עתידית ברחבי הרצליה, במחירים בני-השגה, בדגש על מתן האפשרות לצעירי הרצליה להמשיך לגור בעיר בה גדלו והתחנכו.

השר הביע נכונות לקדם את התוכניות העירוניות והודיע ביום ששי האחרון כי במתחם גליל ים, בשטח השיפוט של הרצליה ("מתחם הכוכבים") ייבנו 2,000 יחידות דיור חדשות, שיימכרו במחיר למשתכן. מתוכן, הודיע השר, 500 דירות יהיו מיועדות לבני העיר הרצליה.

ראש העירייה משה פדלון הביע את הערכתו על החלטתו האמיצה של שר האוצר וציין כי " זו בשורה מהפכנית לצעירים בכלל ולצעירי הרצליה בפרט וצעד משמעותי עבור דור העתיד של מדינת ישראל. אני מודה לשר האוצר ושמח שהתעקשות העירייה לשווק את הקרקע במחירים בני-השגה ובשיתוף פעולה עם רשות מקרקעי ישראל - אכן נשאה לבסוף פרי ".

 

פדלון ציין כי " בימים אלו עיריית הרצליה פועלת לקידום 5 תוכניות נוספות לדיור בר השגה בעיר, במחירים מופחתים משמעותית, על מנת לאפשר לבני הרצליה להישאר בה. הנחיתי את מהנדס העיר והחברה הכלכלית לצאת לדרך עם בנייתן של מעל ל- 465 יחידות דיור, בקרקעות עירוניות במקומות שונים ברחבי העיר, שיהיו מיועדות לבני המקום ".

בסה"כ ייבנו בעיר כ-1,000 יחידות דיור חדשות במחירים מופחתים לבני המקום ועיריית הרצליה נערכת לאשר בהקדם את התוכניות במטרה לצאת לבנייה בזמן הקרוב.

לדברי מאיה כץ, סגנית ומ"מ ראש העיר : " אני שמחה על השינוי המבורך בגישה של משרד האוצר, ועל הנכונות וההקשבה שגילו בפגישה לפתרונות שהבאנו בפניהם ואשר יסייעו למתן מענה אמיתי ועכשווי למצוקת הדיור של צעירי העיר ".

יש לציין, כי יחידות אלו מתווספות ל- 273 הדירות הנבנות בימים אלו בגליל-ים ב"מתחם הכוכבים", במחיר מסובסד ומופחת, מתוכן כ- 70 מיועדות לבני הרצליה. מדובר בחמישה מבנים בני 9 קומות, הכוללים 273 יחידות דיור והן מיועדות להשכרה עד לתקופה של 20 שנה.

מעיריית הרצליה נמסר כי יחידות הדיור במחירים מסובסדים בגליל ים וברחבי העיר יהיו מוכנות לאיכלוס כבר בטווח של בין 2 - 5 שנים הקרובות. 
  מצורפת הדמיה של הפרויקט.

 


 


אתם מוזמנים לעיין בידיעות שפורסו בעיתונות הארצית:

 

הכתבה שפורסמה בעיתון כלכליסט

 

הכתבה שפורסמה בעיתון הארץ

 

הכתבה שפורסמה בעיתון ידיעות אחרונות

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525