אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הרצליה חוזרת לשורשים

גינת ירק אקולוגית נחנכה השבוע בבי"ס ברנר, ראשונה מבין 12 גינות המוקמות בימים אלו בבי"ס ברחבי העיר
11/11/2015
הגדל
 

ביום ראשון השבוע נחנכה בבית ספר ברנר גינת ירק אקולוגית, במעמד ראש העירייה, משה פדלון וסגניתו, איה פרישקולניק, אשר לקחו חלק במלאכת השתילה יחד עם ילדי בית הספר הנרגשים.

 

דיוור עירוני - קישור לרישום

פייסבוק עירוני - קישור

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

בשנת הלימודים הנוכחית מוקמות ומשופצות 12 גינות ירק אקולוגיות בבתי ספר בעיר, וזאת כחלק מפעילות העירייה לחיזוק הקשר של התלמידים לאדמה ולטבע ולטיפוח המודעות שלהם לנושא קיימות וסביבה.

במסגרת זו יעבדו הילדים בגינות ויראו ממקור ראשון כיצד גדלים פירות וירקות, מהו תהליך הצמיחה, השפעתן של עונות השנה בחקלאות, מחזורי החיים ועוד.

ראש העיר משה פדלון ציין כי "הגינות הללו הן חלק מפעילות רצופה של העירייה בה אנו חושפים את הילדים לערכים של קיימות, איכות סביבה וחיבור לטבע. הנושאים האלה אינם רק עיוניים אלא חייבים להיות מלווים גם בעבודה מעשית בגינה, שם התלמידים יראו שפירות וירקות לא גדלים בסופר וכי למה שהם עושים יש השפעה על איכות החיים והסביבה שלנו".

איה פרישקולניק, סגנית רה"ע הממונה על החינוך אשר הניעה את מהלך הקמתן של הגינות: "הגינות מהוות הזדמנות נפלאה עבור הילדים ללמוד על נושאים חשובים דוגמת קיימות והקשר שלה למזון שאנו צורכים. היה חשוב לנו לחשוף את הילדים לעבודת האדמה, המהווה נדבך חשוב בהקמתה של הרצליה".

מדובר ביוזמה משותפת לעירייה ולוועדה החקלאית של הרצליה, בראשות יעקב גולוד, וביצועה התאפשר הודות לשיתוף פעולה בין מספר גופים, בהם היחידה לאיכות הסביבה ומחלקת גנים ונוף באגף שאיפ"ה יחד עם יחידת הבריאות העירונית ואנשי אגף החינוך.

 בתמונה: טקס ההשקה.

צילום: עופר עמרם.

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525