אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

פארק הרצליה נערך לחורף: ניקוי תעלות, גיזום ענפים ושיפור שיפועים

כתוצאה מפעילות הניקוי הנרחבת הזו, מי הנגר יכולים להיקלט טוב יותר בתעלות שבפארק
17/11/2015
הגדל

  
הנהלת פארק הרצליה נערכה לקראת החורף ובמסגרת זו ביצעה מספר פעולות חשובות, בהן ניקוי תעלות והוצאת עשבייה, גיזום ענפים רעועים ושיפור השיפועים לזרימה טובה יותר של המים.

 

 

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

גם בבריכות החורף בוצעו עבודות יסודיות לניקוי וחשיפה. בהמלצת הצפר העירוני, כל האדמה שהוצאה מהתעלות נאספה יחד וכך נוצר אי מלאכותי שבו ציפורים יכולות לעצור למנוחה או לשם דגירה.

כתוצאה מפעילות הניקוי הנרחבת הזו, מי הנגר, אלה אותם מים שלא מליחים לחלחל באדמה ברחבי העיר, יכולים להיקלט טוב יותר בתעלות שבפארק.

כידוע הפארק העירוני בהרצליה משלב ומשמר בשטחו את אחת מבריכות החורף הגדולות ביותר במישור החוף. בית גידול ייחודי זה מכיל מערכת מגוונת של חי וצומח, ביניהם אוצרות טבע נדירים שנמצאים בסכנת הכחדה.

מקור המים המרכזי של בריכת החורף הם מי גשמים הזורמים אליה מהנקזים העירוניים בעיר. כדי למנוע ממערכת הניקוז להחדיר לבריכת החורף הרגישה פסולת, סחף קרקע ומזהמים מתשטיפי קיץ, נחפרה בריכת שיקוע מיד ביציאה מהנקז העירוני המרכזי. בריכה זו מכילה מים במפלסים משתנים כל חודשי השנה.

בהנהלת הפארק מבהירים כי בבריכות החורף נשמר איזון אקולוגי ולכן אין להשליך אליה דגים או כל בעל חיים אחר שלא אמור להימצא בסביבה זו. בפארק מציינים כי בעבר הוכנסו לבריכת השיקוע דגי גמבוזיה שמאוחר יותר פגעו בשאר בעלי החיים שנמצאים בבריכה.

ראש העיר משה פדלון: "הפארק הוא ריאה ירוקה יפהפייה בלב העיר ואנו עושים מאמץ רחב היקף כדי לשמור עליו ועל אוצרות הטבע המתקיימים בו להנאת כלל התושבים".

 
  

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525