אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

תקציב עיריית הרצליה לשנת 2016: עיקר ההשקעה - בחינוך ובשיפור פני העיר

סך כל התקציב הרגיל עומד על 851 מיליון ש"ח ותקציב הפיתוח (תב"ר) על 391 מיליון ש"ח
2/12/2015
הגדל

  
מועצת העיר הרצליה אישרה השבוע את התקציב העירוני, הרגיל והבלתי רגיל, לשנת 2016. התקציב גובש במהלך החודשים האחרונים ע"י הנהלת העירייה ואגף המינהל הכספי, בשיתוף מנהלי יחידות העירייה.


קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

התקציב הרגיל שאושר עומד על סך 851 מיליון ₪ (לעומת כ- 826 מיליון ש"ח ב-2015) ותקציב הפיתוח - התקציב הבלתי רגיל (תב"ר) יעמוד על 391 מיליון ש"ח (לעומת 328 מיליון ש"ח ב- 2015).

חשוב לציין, כי בתקציב הרגיל ההכנסות העצמיות מהוות כ- 77% מכלל תקציב ההכנסות. אחוז גבוה זה מעיד על עצמאות כלכלית, ואכן עיריית הרצליה מדורגת על ידי חברתStandard & poor's הבינלאומית, בדירוג הגבוה ביותר בישראל AAA כאחד הגופים האיתנים במשק הישראלי.

בהתאם לחזון העירוני, שהציב ראש עיריית הרצליה משה פדלון, הוצגו התקציב וניתוח משמעויותיו בפני חברי המועצה על ידי מנהל הכספים של העירייה, רו"ח גולן זריהן.

עיקר ההשקעה והוצאות התקציב הרגיל לשנה הקרובה יהיו בתחום החינוך בעיר, בסך כ-274 מיליון ש"ח, אשר מהווים את ההוצאה הגדולה ביותר מכלל התקציב העירוני כ - 32% תקציב זה כולל תגבורים, יוזמות ותוכניות העשרה בחינוך. בנוסף, ממשיכה העיריה להשקיע בבנייה, שיפור ושדרוג של מוסדות חינוך בעיר.

נתח תקציבי גדול, כ-11.4% מהתקציב הרגיל, מופנה לשיפור פני העיר ואיכות הסביבה וכ-8.4% לתחום התרבות, נוער וספורט. בשנת 2016 תימשך ההשקעה הרבה באירועי התרבות והספורט מהם נהנים התושבים: מופעי קונצרטים בפארק, עדלאידע ואירועי ספורט עממי. תחום נוסף הזוכה לנתח תקציבי גדול הוא הרווחה - 11.2%.

התקציב החדש עולה לאישור כאשר בעירייה מציינים שנתיים לכהונתו של ראש העיר. בתקופה זו, ברוח חזונו של ראש העיר, עלתה משמעותית ההשקעה העירונית בתקציבי החינוך, הפיתוח העירוני, התשתיות, התרבות, הרווחה ועוד, בוצעו שינויים משמעותיים הן בהסדרי התנועה במרכז העיר עם הסרת ה"קפסולה" בצומת בן גוריון - סוקולוב, חנייה חינם בכחול-לבן מדבקת "אני מהרצליה", נוספו אירועי תרבות ובראשם העדלאידע המרהיבה בפורים, תנופת בנייה והתחדשות ברחבי העיר, כולל בנושאי תמ"א 38 ופינוי בינוי, תוך שימת לב לנושא דיור בר השגה לבני העיר. לשם כך הוקמה מחלקה מיוחדת באגף ההנדסה להתחדשות עירונית, על מנת לזרז ולייעל את הטיפול במתן אישורים והיתרים וכן הורחבו והונגשו שירותים רבים לתושבים.

להגברת הסדר והביטחון האישי של התושבים הוקמו אגף חדש לפיקוח, ביטחון וסדר ציבורי וכן יחידת שיטור עירוני, הכוללת צוותים משולבים של שוטרים ופקחים המצוידים בכלי רכב שמותקנים בהם אמצעים מתקדמים. בנוסף ניכרת השקעה ותשומת לב מיוחדת לצעירים, לבני הגיל השלישי ועוד.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון הודה לגזבר העירייה ולאנשי המינהל הכספי, למנכ"ל, למנהלים ולחשבים של אגפי העירייה על שיתוף הפעולה בהכנת תכנית העבודה השנתית, והוסיף כי "התקציב שאושר ישפר את היכולות שלנו כעירייה להעניק לתושבים את מיטב השירותים ברמה הגבוהה ביותר, וכן יקדם את האיתנות והעצמאות הכלכלית של העיר, ובכך את היכולת לקדם השקעות עתידיות בחינוך, תרבות, התחדשות עירונית וכלל תחומי איכות החיים בעיר".

לצפייה ב'עוגת' התקציב לשנת 2016 - ריכוז הוצאות לשכר ופעולות בחתך אגפי  

 

  

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525