אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               

ראש עיריית הרצליה הכריז על קול קורא ליזמים לתכנון וביצוע תכנית להתחדשות עירונית בשכונת יד התשעה

8/12/2015
לוגו עיריית הרצליה (הגדל)
לוגו עיריית הרצליה

  
בימים אלה מפרסמת העירייה "קול קורא" ליזמים להגיש הצעות לתכנון וביצוע פרויקט להתחדשות עירונית ביד התשעה.

 

 

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

בשורה לתושבי שכונת יד התשעה: עיריית הרצליה מזמינה יזמים בתחום הנדל"ן להגיש הצעות לתכניות לפרויקט פינוי בינוי בשכונה. בכנס נדל"ן שנערך לאחרונה באילת, הכריז ראש העיר, משה פדלון על הקול קורא ופירט את חזונו: "אנחנו רוצים לראות תכנית פינוי בינוי על כל השכונה. חלק בלתי מבוטל מהתוכנית צריך לכלול שטחי תעסוקה שיוקמו בצידה הצפוני של השכונה, סמוך לכביש 531 ולתחנת הרכבת שצפויה לעבור בין רעננה להרצליה, באופן ש-70% מהתוכנית יהיו שטחי מגורים ו-30% שטחי תעסוקה ומסחר". 

בשכונת יד התשעה, הממוקמת בצפון- מזרח הרצליה, קיימות כ- 1,1,500 יחידות דיור, רובם בבנייני רכבת ישנים. שנים רבות לא ניתן היה לקדם בה תכנית לפינוי בינוי, בגלל פעילותו של שדה התעופה שהביאה לכך שהוטלו הגבלות על גובה המבנים בשכונה.

בעקבות ההחלטה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה, בהמשך להחלטה קודמת של בית המשפט, כי שדה התעופה יפונה בעוד כשלוש שנים לאחר הפסקה מוחלטת של פעילותו, נסללה הדרך לקדם תכניות להתחדשות עירונית בשכונה.

ראש העיר ציין כי "העירייה תהיה קשובה גם לתכניות המציעות מספר יחידות דיור חדשות על כל דירה ישנה". בנושא זה, אמר פדלון "השמים הם הגבול".

מהנדס העיר, מייק סקה, סיפר כי "מה שהופך את התוכנית לכדאית היא התפיסה הרחבה של פינוי בינוי בכל השכונה ולא יחידות קרקע בודדות. אנחנו מוכנים לשמוע גם על מקדם כלכלי של 7 דירות חדשות לכל דירה ישנה, ובתנאי שהתכנית תהיה תכנית טובה, שעונה על כל הצרכים של השכונה, ותוכל להתממש בשלבים".

בימים אלה שולחת העירייה מכתב לתושבי השכונה, בו היא מבהירה כי יזמים הפונים אליהם בהצעות שונות פועלים על דעת עצמם ואינם מטעם העירייה. לפיכך, מציעה העירייה לתושבים לא להיקשר ולחתום כעת ליזם זה או אחר, ולפנות למחלקה להתחדשות עירונית בעירייה לצורך קבלת מידע (שאינו כולל ייעוץ משפטי) בנוגע להתחדשות עירונית בשכונה.
  

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525