אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

תכנית מתאר חדשה של העיר הרצליה עולה שלב

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז ת"א החליטה על הפקדתה בתנאים. התכנית קובעת את מסגרת התכנון והפיתוח לעיר לשנים הבאות
30/12/2015
הגדל

 

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז תל אביב החליטה השבוע על הפקדתה בתנאים של תכנית המתאר לעיר הרצליה הר/2530, דבר המהווה שלב משמעותי בקידום התכנית. תכנית מתאר קובעת את מסגרת התכנון והפיתוח לעיר לשנים הבאות ובסופו של דבר תאפשר את הסמכתה של הוועדה המקומית לאישור תכניות בניין עיר בסמכותה.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

תכנית המתאר הנוכחית של העיר הרצליה אושרה בשנות ה-60. אז קבעה התכנית את אופיים של אזוריה השונים של העיר באמצעות חלוקתה לפי ייעודי קרקע וזכויות בנייה בהתאם.

בשנת 2009 החליטה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, כי לאור הזמן שעבר מאישורה של התכנית יש צורך בתכנית אשר תשקף את מגמות התכנון העדכניות בעיר ואת החזון העירוני. להכנת התכנית נבחרו משרד קולקר אפשטיין יחד עם משרד ק.ש.ת.

מאז ועד עתה מקודמת התכנית באמצעות צוות נרחב של יועצים, וזאת בליווי צמוד, הכוונה והוראה של הגורמים המקצועיים העירוניים. בתחילת הדרך ע"י אדריכלית העיר דאז, הדס נוחם, לאחר מכן ע"י אדר' מוניקה זר ציון ואדר' תמר פוריה, וזאת תחת שרביטו והנחייתו של מהנדס העיר, אדר' מייק סקה.

כבר בתחילת התהליך נערכו מפגשים לשיתוף הציבור, במסגרתם נקבעו החזון העירוני לתוכנית ואופייה של העיר בעתיד.

התכנית קובעת כי עד לשנת 2030 תכפיל העיר את אוכלוסייתה זאת באמצעות תוספת משמעותית של יחידות דיור בתחומה. בהתאם לכך יתווספו שטחי תעסוקה, מסחר, תיירות ושטחים לשימושים ציבוריים.

התכנית לוקחת בחשבון את תכנון כל עתודות הקרקע הפנויות בהרצליה: דרום מערב העיר, צפון הרצליה, משולש התחבורה, גליל ים ועוד, ובנוסף, מסמנת את אזור מרכז העיר כ'אזור להתחדשות עירונית' והוא זה המהווה את כר הפעולה לפינוי בינוי, תמ"א 38 ותכניות התחדשות נוספות.

השלד העירוני אותו מציעה התכנית מחזק את הצירים הראשיים בעיר: דרך ירושלים, סוקולוב, בן גוריון והרב קוק, באמצעות עירוב שימושים ואפשרות של בנייה לגובה. ציר זה מחובר למשולש התחבורה ודרכו נוצר הקשר בין החלק המזרחי לחלק המערבי של העיר. חתכי הרחוב המאפיינים תכנון זה מעודדים תנועת הולכי רגל ורוכבי אופניים ברחובות. 

בשנת 2012 החליטה הוועדה המקומית להמליץ לוועדה המחוזית על הפקדת התכנית. במהלך הזמן שחלף מאז ועד למועד הדיון היום נערכו עשרות ישיבות היגוי ותיאום לתכנית בוועדה המחוזית בשיתוף משרדי וגורמי הממשלה השונים.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון: "לצד תנופת הפיתוח וההתחדשות העירונית שמתחוללת בהרצליה, עיריית הרצליה גיבשה ראייה תכנונית אסטרטגית של העיר לשנים הבאות תוך התייחסות לשינויים שיתחוללו בה ומתן מענה מיטבי כולל לצרכים והיעדים החדשים".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא: "זוהי תכנית מקיפה ביותר ששותפים לה הן אנשי מקצוע שהם מהטובים בתחומם והן תושבי העיר שהעלו רעיונות וציינו נושאים חשובים שהתייחסנו אליהם. השילוב בין שניהם מבטיח תכנית מוקפדת המתייחסת לכל היבטי החיים בעיר".

מהנדס העיר מייק סקה: "תכנית המתאר החדשה לעיר הרצליה מאופיינת בקביעת יעדי פיתוח מותאמים לאופייה המיוחד של העיר ובהתאם למיקומה האטרקטיבי במטרופולין תל אביב, תוך רגישות ומתן ודאות תכנונית לגורמים השונים הפועלים לקידומה של העיר. התכנית מגדירה לצד מתחמי פיתוח חדשים למגורים, תעסוקה, תיירות, ספורט חינוך ותרבות, את קידומן של תכניות להתחדשות עירונית באזורים שהוגדרו למטרה זו״

   

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525