אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

עוד מהלך של עיריית הרצליה לשיפור איכות הסביבה: תחרות הבניין הממחזר יוצאת לדרך

שלושת הבניינים שישליכו הכי הרבה פסולת אריזות בפח הכתום יזכו בפרסים כספיים * ההרשמה באתר העירוני
5/01/2016
תחרות הבניין הממחזר יוצאת לדרך (הגדל)
תחרות הבניין הממחזר יוצאת לדרך
 

חושבים שמגיע לכם פרס על זה שאתם ממחזרים? צודקים. עיריית הרצליה, בשיתוף תאגיד ת.מ.י.ר, פותחים בתחרות ראשונה מסוגה בין הבניינים המשותפים בעיר: מי הבניין שמשליך לפח הכתום הכי הרבה פסולת אריזות שגם מתאימות לפח הזה.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

שלושת הבניינים שיפרידו את הכמות הגדולה והמתאימה ביותר, יזכו בפרסים כספיים: 5,000 ₪, 3,000 ₪ ו-1,000 ₪. גם שאר הבניינים המשתתפים לא ייצאו בידיים ריקות וכל בניין שיירתם למאמץ ההפרדה יקבל עציץ למבואה.

ההרשמה לתחרות מתבצעת באתר העירייה, ורק בניין שנרשם יכול להשתתף. ההרשמה פתוחה מ-6.1.16 ועד ה-22.1.2016. התחרות עצמה תחל ביום ראשון, ה-31.1.16 ותסתיים ב-13.3.16. במשך זמן זה ייבדקו הפחים הכתומים שלוש פעמים, כך שככל שמפרידים יותר פסולת לפח הכתום - עולה הסיכוי לזכות.

לפח הכתום יש להשליך אריזות פלסטיק של אריזות מזון למיניהן, מוצרי ניקיון וטיפוח, וגם שקיות פלסטיק וכן פסולת אריזות מתכת למיניהן כמו תרסיסים, קופסאות מתכת, קופסאות שימורים וקרטוני מיץ וחלב.

חשיבות המיחזור נובעת מכך שפסולת האריזות תופסת נפח רב מכמות הפסולת העירונית הנשלחת להטמנה באדמה, והיא עשויה מחומרים שחלקם אינם מתכלים וחלקם מתכלים רק לאחר מאות שנים. אתרי ההטמנה בישראל הולכים ומתמלאים בקצב מהיר, תופסים שטחי קרקע נרחבים ועלולים לגרום לזיהום קרקע, אוויר ומים.

הפרדת הפסולת בבית מייעלת את אפשרות המיחזור כי בדרך זו ניתן יהיה להעביר אותה בקלות למפעלי מיחזור ייעודיים שיטפלו בה באופן מתאים וייצרו ממנה מוצרים חדשים או יפיקו אנרגיה נקייה.

הרצליה היא אחת הערים המצטיינות במיחזור במחוז מרכז עם הספק של יותר מ-38% מהפסולת העירונית. עם זאת, הדרך עדיין ארוכה עד שכל פסולת האריזות תמוחזר.

ראש העיר משה פדלון: "הודות לפעילות רצופה ועקבית של העירייה, הן בפיזור פחים ברחבי העיר והן בקיום פעולות הדרכה והסברה, תושבי הרצליה מגלים מודעות סביבתית גבוהה ומציבים אותנו בצמרת הערים הממחזרות. התחרות שיזמנו היא נדבך נוסף להגברת המיחזור ושיפור איכות הסביבה שלנו".

 

לרישום הבניין בתחרות - לצפייה בתקנון ולמילוי טופס מקוון ←

 


 

בתמונה: משאית מפנה פחים כתומים.

צילום: עיריית הרצליה
 

  

 

תחרות הבניין הממחזר - למעבר לעמוד הרישום

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525