אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

בשורה לתושבי הרצליה עם פתיחתו החלקית של כביש 531

מסלול מהיר אל כביש 4 לכיוון פ"ת-נתב"ג-ירושלים ובאר שבע דרך מהירה לחוזרים מכיוון גהה צפון להרצליה
13/01/2016
ראש העירייה ושר התחברוה במהלך הישיבה (הגדל)
ראש העירייה ושר התחברוה במהלך הישיבה
 

פתיחתו החלקית של כביש 531, הצפוי לחבר בין כביש 4 ממזרח דרך רעננה והרצליה ישירות לנתיבי איילון במערב, מביאה עמה בשורה תחבורתית משמעותית לתושבי הרצליה.

 

 

קישור לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

כעת, עם פתיחת מקטעו החלקי של הכביש צפויים התושבים ליהנות מהשיפורים הבאים: פתיחת מסלול נסיעה מהיר המחבר בין הרצליה (שדרות ירושלים) לכביש 4 לכיוון צומת מורשה, פ"ת, נתב"ג, אשדוד ירושלים ובאר שבע, נגישות גבוהה ביותר ומהירה לכפר סבא ובמיוחד קיצור משמעותי בזמני הנסיעה לבי"ח "מאיר" ומסלול מהיר לחוזרים מכיוון גהה צפון דרך צומת רעננה לאזור הרצליה.

כזכור, מחשש לעומסי תנועה גבוהים בכניסה לעיר מאיילון, הגישה עיריית הרצליה את התנגדותה לפתיחתו המלאה של הכביש בטרם סיומו לות"ל (הוועדה לתשתיות לאומיות) והציגה חוות דעת של יועצי תנועה ומשמעויות פתיחתו גם בפגישה שנערכה השבוע עם שר התחבורה ונציגי משרדו.

לאור עמדת העירייה, החליטו השר והוועדה כי פתיחת הכביש תבוצע רק באופן הדרגתי, וכי בשלב הראשון ייפתחו המסלולים לכביש 4, לנוסעים דרומה - ולא לבאים מכיוון מזרח, ורק דרך רחובות צדדיים ברעננה (בן גוריון).

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון ברך על שיפור הנגישות וקיצור הדרכים המאפשר כעת לתושבי הרצליה ליהנות מחיבור מהיר לכביש 4 דרומה, ועל ההחלטה לפתוח את הכביש באופן הדרגתי, כך שלא ייווצרו עומסים בכניסה לעיר ממערב.

פדלון הדגיש כי "מדובר בחיסכון משמעותי, הן בזמן והן באנרגיה לכל תושבי הרצליה שעד כה נאלצו לעבור דרך רמת השרון או דרך רחוב אחוזה, כדי להגיע ליעדים שונים לאורך כביש 4".

סגנית ומ"מ ראש העיר, מאיה כץ, האמונה על תחום התחבורה הדגישה כי מדובר היה בתהליך ארוך של עבודה מול הות״ל ומול שר התחבורה, והביעה קורת רוח על כך שמשהוצגו לגורמים השונים חוות דעת של יועצי תחבורה והומחשו התרחישים השונים - קיבלו השר והות"ל את דרישת העירייה לפתיחה הדרגתית של הכביש, אשר תימנע את העומסים שעלולים היו להיות לו נפתח הכביש בבת אחת, ללא השלמת חיבורו לנתיבי איילון.

כץ הדגישה כי "כעת, כשנוסעים רבים יבחרו בחלופה של יציאה מהירה מהעיר לכיוון כביש 4, עשויה להיות ירידה בהיקפי התנועה במחלף הסירה וביציאות המערביות מהעיר״.

 


 

תמונה: מביקור שר התחבורה בהרצליה.

צילום: עופר עמרם.
 

  

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525