אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

פרלמנט הילדים של הרצליה מציג: משפט מבוים בנושא רכיבה על אופניים בשטח עירוני

הפרלמנט הינו המועצה העירונית המאגדת כ- 120 נציגים המגיעים מכל בתי הספר היסודיים בעיר
19/01/2016
ראש העיר וחברי פרלמנט הילדים (הגדל)
ראש העיר וחברי פרלמנט הילדים
 

פרלמנט הילדים של הרצליה ערך בסוף השבוע האחרון במרכז הבינתחומי הרצליה משפט מבוים בנושא הרכיבה על אופניים בשטח עירוני. את כל התפקידים באירוע מילאו ילדי הפרלמנט, וכשופט שימש ד"ר מעוז רוזנטל, מרצה וחוקר בבית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי הרצליה.


 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


הפרלמנט הינו המועצה העירונית המאגדת כ- 120 נציגים המגיעים מכל בתי הספר היסודיים בעיר. עיקר פעילות הפרלמנט מתבצעת באמצעות שלוש ועדות קבועות: חינוך, בריאות וסנגור, אשר פועלות במטרה להרחיב את ההשתתפות והיוזמה של הילדים במסגרת החינוך העירוני.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון שנכח במשפט אמר "אני מלווה את פרלמנט הילדים זו השנה השנייה ואני אומר גם לצוות וגם להורים - הילדים שלנו מכווני מטרה והם נוגעים בנושאים מאוד חשובים למען איכות החיים ואיכות הסביבה שלנו, ועל כך הערכה וברכות.

פדלון הוסיף:  "ילדים יקרים, אנחנו אמנם הולכים היום למשפט פומבי אבל דעו שתמיד ניתן להשתמש בדרכים אחרות וללכת לגישור, לפשרה ולהידברות. אני מאחל לכם שתמיד תחלמו בגדול, תמשיכו להיות מכווני מטרה ותגיעו בעתיד לכאן, לבינתחומי, ללמוד לתואר במשפטים, פסיכולוגיה, ממשל, קיימות או כל מה שתרצו. אני מאחל לכם הצלחה בלימודים ובכל אשר תפנו. תודה לבינתחומי הרצליה, לצוות המקצועי ולכל מי שעמל על הערב המיוחד הזה".

סגנית ראש העיר והממונה על החינוך, איה פרישקולניק, אמרה: "הקמנו את הפרלמנט על מנת לאפשר לילדי העיר להיות מעורבים ולהשפיע יותר על הנעשה בסביבתם ובעיר בכלל. אני חשה גאווה רבה כשאני רואה אותם מובילים אירוע מורכב וחשוב באופן כל כך מרשים ומקצועי".

דיקן בי"ס לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה בבינתחומי, אשר נתן את חסותו למפגש, פרופ' בועז גנור, ציין: "ביה"ס לממשל הוקם במטרה להכשיר את הדור הבא של מקבלי ההחלטות והמנהיגים של ישראל, ולכן רק טבעי שנארח פה את פרלמנט הילדים שהוא לא הדור הבא, אלא הדור הבא הבא של מנהיגי ישראל. כשפנו אלינו מהנהלת הפרלמנט וביקשו לשתף פעולה הסכמנו מיד כי אנחנו מאמינים במודעות ובמעורבות אזרחית, ופרלמנט הילדים משקף את זה. גייסנו סטודנטים לממשל שיעזרו בהפקת המשפט המבוים ואין ספק שמדובר בחוויה לימודית נהדרת עבור התלמידים והסטודנטים כאחד".

 בתמונה: ראש עיריית הרצליה משה פדלון וחברי ועדת סינגור של פרלמנט הילדים.

צילום: דוברות עיריית הרצליה .


  

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525