אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

מהפכת הבינוי בהרצליה יוצאת לדרך: נחתם הסכם הגג לבניית כ-8,000 דירות במחיר למשתכן

במסגרת ההסכם יממן מינהל מקרקעי ישראל פרוייקטים רבים בהרצליה
19/01/2016
הגדל
 


במעמד שר האוצר משה כחלון, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון וראש עיריית הרצליה משה פדלון נחתם היום, שלישי, 19.1, הסכם גג לבניית כ-8,000 דירות חדשות ברחבי הרצליה, כולן במחיר למשתכן. בשבוע שעבר אישרה מועצת העיר את ההסכם.


 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


על פי ההסכם, מתוכננת בנייה בשלושה מתחמים חדשים: גליל ים שבה ייבנו כ-3,000 יחידות דיור, מתחם אפולוניה שבו ייבנו כ-3,000 דירות וקריית שחקים, מערבית לקניון שבעת הכוכבים, שבה מתוכננת בנייה של כ- 1,800 דירות.

 

הסכם הגג הושג אחר משא ומתן ממושך שידע עליות ומורדות, כשפריצת הדרך הייתה בפגישה בארבע עיניים שקיימו שר האוצר וראש העיר.

על פי ההסכם, בגליל ים תצא לשיווק מיידי קרקע לבניית כ- 1,700 דירות לאחר השלמת התכנון הסטטורי, מתוכן 340 דירות מיועדות לבני המקום. באפולוניה ייבנו כ- 3,000 דירות, מהן כ-300 מיועדות לדיור מוגן.

במסגרת הסכם הגג יממן מינהל מקרקעי ישראל שני מחלפים בכביש מס' 2: מחלף הרב-מכר ומחלף אפולוניה. בנוסף, יממן המינהל את הרחבת רח' ז'בוטינסקי עד רח' מנחם בגין וכן את עיקר עלויות הפיתוח במתחם גליל ים, מתחם אפולוניה ומתחם קריית שחקים.

בנוסף, ישקיע המינהל 70 מיליון שקל בהקמת פארק מטרופוליני בגליל ים. כמו כן, יממן המינהל בקריית שחקים כניסות ומעברים תת קרקעיים כחלק מעלויות הפיתוח שיתוכננו בפרויקט.

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט , אמר בטקס: " בניית 8,000 יחידות דיור בעיר חשובה במרכז הארץ, לצד פיתוח תשתיות כרוכים במאמצים רבים ובהתמודדות עם אתגרים. בסופו של יום, מבחן התוצאה הוא שקובע, והתוצאות נראות לעין. הציבור מרגיש שינוי, וזו רק ההתחלה ".

ראש עיריית הרצליה משה פדלון , הביע את שמחתו על אישור ההסכם וציין: " זהו הסכם שעתיד לחולל שינוי מהפכני בעיר והוא הושג הודות לשיתוף הפעולה הטוב בין העירייה ומשרד האוצר. אני שמח שהצלחתי להביא לכך שתושבי העיר יזכו ליהנות מכמות כה גדולה של דירות על מנת שנוכל להשאיר את בני הדור הצעיר בהרצליה שבה הם יפתחו את עתידם, וכמו כן ניתן פתרונות דיור גם למי שרוצים לשפר את מגוריהם וגם לבני הגיל השלישי ".

פדלון הדגיש כי " להסכם יש גם השלכות עצומות על המשך תנופת הפיתוח של העיר ועל איכות החיים של כולנו עם ההשקעה הרבה של המינהל בתשתיות, בכבישים, במחלפים ובהקמת פארק מטרופוליני, כל אלה יעמדו לרשות התושבים ולמענם ".

מ"מ וסגנית ראש העיר מאיה כץ אמרה: " ההסכם הינו תוצר של משא ומתן ארוך ומעמיק ומהווה הגשמת החזון באחד היעדים שהצבנו לעצמנו, לתרום למאבק הלאומי ולתת מענה לזוגות צעירים תושבי הרצליה המעוניינים לרכוש דירה, להישאר בעיר שבה גדלו ולהקים בה את משפחתם. במסגרת ההסכם עמדנו על כך שתינתן עדיפות לתושבי הרצליה הצעירים, וייכללו בו כל התאים המשפחתיים הקיימים ״.

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא , הוסיף ואמר: " הסכם הגג מבטא את הפעילות העירונית האינטנסיבית שאנחנו מקיימים בעיר על מנת להגדיל את היצע הדירות ולשדרג את איכות המגורים. אני מודה לכל האישים שפעלו, קידמו והביאו להשגת ההסכם, שיתרום רבות לפני העיר ולרווחת התושבים ".

מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון : " הסכם הגג שנחתם בהרצליה הוא עוד הסכם גג שנותן תנופה משמעותית לפרויקט מחיר למשתכן ולמילוי צרכי הציבור בתחום הדיור בלב אזורי הביקוש ".


 

 
סרטון מהאירוע:

 


בתמונה: שר האוצר, שר הבינוי והשיכון, ראש העירייה, ראשי העירייה וראשי רשות מקרקעי ישראל בטקס החתימה.

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525