אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הזבל שלכם שווה כסף

עיריית הרצליה מקדמת ניסוי ראשון מסוגו בארץ - מערכת טכנולוגית לייעול מערך פינוי האשפה בעיר
26/01/2016
הגדל

 

המערכת, שהוצגה בפני ראש העירייה משה פדלון, מ"מ וסגנית ראש העירייה מאיה כץ, מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ומנהל אגף שאיפ"ה משה ביטון, מתמקדת בשיפור בשלושה מישורים: איכות הסביבה, הפחתת עלויות ושביעות רצון התושבים. תחילה יופעל פיילוט ראשוני בחלק קטן ממערך הפינוי בעיר ולאחר הצגת הנתונים יוחלט האם להרחיב את פעילותה של המערכת.

 

 

רישום לדיוור הישיר

קישור לדף הפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

 

מדובר בסטארט-אפ GreenQ, שפותח במחזור השני של מרכז היזמות של עיריית הרצליה, והוא מאפשר למערך פינוי האשפה לדעת באמצעות סנסורים שיוצמדו לפחים מתי הפח מלא ויש לרוקן אותו. בכך מסייעת המערכת לשיפור הניקיון בעיר, לפינוי יעיל יותר של פחי האשפה וכן להפחתת מספר הנסיעות של רכבי הפינוי ובכך גם תוזיל עלויות.

תהליך איסוף האשפה במרחב האורבני דורש ארגון עצום ומגיע לעלויות רבות. באמצעות המערכת החדשה ניתן יהיה לקיים ניהול ובקרה מדויקים שישפרו את המצב הקיים כיום.

משה פדלון, ראש העיר הביע את הערכתו למיזם והוסיף: "המערכת שפותחה במרכז היזמות שלנו היא עדות לחשיבות של המרכז ושל הרעיון שעומד בבסיסו - לטפח חדשנות לטובת הקהילה והחיים בעיר. לאחר שנבחן את המערכת במספר מוקדים נוכל לגבש החלטה האם ניתן להפעיל אותה בעיר כולה".

מאיה כץ, מ"מ וסגנית ראש העירייה: "המערכת הינה אחת מהמיזמים המוצלחים שפותחו במסגרת מרכז היזמות הטכנולוגי בעיר ותספק כלי ניהול סביבתי וחכם שייעל את עבודת הפינוי ויחסוך משמעותית במשאבים ובמשך זמני עמידת המשאיות לפינוי ברחבי העיר לרווחת התושבים".

יהודה בן עזרא מנכ"ל העירייה: "הניסוי שאנחנו מפעילים בעיר היא עוד מהלך של העירייה למען שיפור השירות לתושב, ייעול הניהול והגברת החיסכון".

  

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525