אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

בהרצליה חושבים חיובי

תכנית ללימודי פסיכולוגיה חיובית בבתי הספר העל-יסודיים מופעלת השנה לראשונה בעיר
8/03/2016
בהרצליה חושבים חיובי (הגדל)
בהרצליה חושבים חיובי

 
אגף החינוך בעיריית הרצליה מוביל השנה לראשונה תכנית ללימודי פסיכולוגיה חיובית בבתי הספר העל-יסודיים בעיר. הכוונה היא בין השאר לחזק את הערכים החיוביים באישיות של התלמיד ולתת לו כלים להעצמה ולהתפתחות אישית.

 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוניכחלק מהתכנית מקיים האגף השתלמות בנושא לאנשי האגף וכן לצוותי החינוך בעיר, מורים, יועצים ומנהלים, על מנת לצייד אותם בכלים מעשיים להטמעת ערכי הפסיכולוגיה החיובית בתלמידים וקידום רווחתם בחייהם בכלל, ובמסגרות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, בפרט.

התכנית מתקיימת ביוזמתה של איה פרישקולניק, סגנית ראש העיר הממונה על תחום החינוך, שאף לקחה חלק במפגשים. ביום חמישי האחרון היא השתתפה בהשתלמות יחד עם מ"מ ראש העיר מאיה כץ, והבהירה כי "מדובר בתכנית חדשנית ששמה דגש על אותם ערכים בסיסיים שמשפרים את איכות חיינו. בימים בהם אנו עדים למקרים רבים של אלימות וחוסר סובלנות בחברה, אנו שמחים להתחיל את השינוי בהרצליה ולפעול למען עתיד טוב יותר לילדינו".

מטרת התכנית היא להטמיע כלים לזיהוי וטיפוח תכונות והיבטים חיוביים בחייו של הפרט, קידום המימוש עצמי, חיזוק והתמקדות באושר, הגברת הסיפוק והדגשת התחושה של משמעות בחיי היומיום, וזאת על מנת להתמודד עם קשיים חברתיים ורגשיים של התלמידים. ההשתלמות מועברת בשיתוף עם מרכז מיטיב לחקר הפסיכולוגיה החיובית במרכז הבינתחומי.

ראש העיר, משה פדלון, בירך על הפעלת התכנית ואמר: "התכנית היא נדבך נוסף בראייה החינוכית הכוללת שלנו, השמה לנגד עיניה מצוינות והישגיות של התלמידים יחד עם הטמעת ערכים, חינוך למעורבות חברתית והעצמה".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין: "עיריית הרצליה ממשיכה להרחיב את היצע התכניות והפעילויות המיועדות לשפר ולקדם את תלמידי העיר הן במישור החינוכי והן במישור האישי והערכי".

 בתמונה: השתלמות בפסיכולוגיה חיובית לאנשי אגף החינוך בהשתתפות סגניות רה"ע, איה פרישקולניק (מימין) ומאיה כץ, מנהל החינוך העל יסודי יעקב נחום, מנהל אגף החינוך אבי בנבנישתי וצוות ממרכז הלמידה פסג"ה.
צילום: עיריית הרצליה.

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525