אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

תלמידי כיתה ח' מחטיבת "יד גיורא" הצילו את הממשלה

בנוסף, נפגשו עם ראש הממשלה ועם כמה מראשי הסיעות
8/03/2016
הגדל

 

תלמידי כיתה ח'4, הלומדים במסגרת תכנית מנהיגות מדעית בחטיבת הביניים "יד גיורא", והמורה ליאת שושן ביקרו ביום שני האחרון בכנסת ונפגשו עם ראש הממשלה וכמה מראשי הסיעות.

 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


ראש הממשלה בנימין נתניהו הציג להם חידה: "באיזו שכונה התגוררתי בירושלים בילדותי?" וכשהתלמידים התקשו, הוסיף רמז: "שם השכונה מתחיל ב-ת'". במהרה התבררה התשובה הנכונה: תלפיות.

שר החינוך נפתלי בנט הזמין אותם להיות נוכחים בישיבת הסיעה השבועית של מפלגתו ובפתח הדברים הכריז: "אני שמח לקבל בברכה את ילדי כיתה ח' מבית-הספר יד גיורא בהרצליה. חלק מהחינוך זה להכיר את הדמוקרטיה במדינת ישראל ואת בית המחוקקים".

בחדר סיעת "יש עתיד" התלמידים נפגשו עם יו"ר הסיעה יאיר לפיד ושוחחו איתו על ההבדל בין מפלגה שיש בה פריימריס לבין מפלגה שיושב הראש שלה בוחר את נציגיה לכנסת.

התלמידים בחרו להיפגש בנוסף עם שני חברי כנסת, מרב מיכאלי מהמחנה הציוני ואורן חזן מהליכוד. שני חברי הכנסת נענו ברצון והשיבו לשאלותיהם. התלמידים רצו להיפגש עם מיכאלי כדי לשוחח עמה על מעמד האישה בישראל, בעיקר בתחום התעסוקה.

השיחה עם אורן חזן נקטעה, משום שנשמע ברחבי הכנסת כמקובל צלצול, המודיע על הצבעה קרובה. זו הייתה הצעת אי אמון נגד הממשלה. חזן אמר לתלמידים, שהוא מעדיף להישאר לשיחה איתם, אבל התלמידים האיצו בו לא להיעדר מהצבעה בגללם, ללכת למליאה ולמלא את חובתו והם צעדו בעקבותיו, התיישבו ביציע וראו את אורן חזן מצביע.

התלמידים גם הוזמנו גם לצפות בדיון במליאה לזכרו של ראש הממשלה, אריאל שרון ז"ל. את הביקור חתמו הילדים בביקור באולפן הערוץ הראשון וראו את שידור מהדורת "מבט".

ראש העיר משה פדלון ציין כי "הביקור הזה הוא חלק מלימודי הדמוקרטיה בעיר אשר מאפשרים לתלמידים לעמוד על הדרכים שבהם מוסדות השלטון בארץ פועלים".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא הבהיר כי "עיריית הרצליה מפעילה תכניות להעמקת הידע וההתמצאות בנושאי אזרחות ולביקור יש תרומה רבה לכך".

 


 

בתמונה: תלמידי יד גיורא בכנסת.
צילום: עיריית הרצליה.

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525